Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek jó fala vezér?

Hogyan legyek jó fala vezér?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kan vizslám aki nagyon neveletlen. Ő az első kutyám é teljesentanátalan vagyok, mert olyan kibírhatlan (ez java részt anyukámnak köszönhető). Nagyon ingadozó a viselkedése (van amikor nagyon jó, de túlnyomó többségben makacs). Sokszor nem jön vissza hanem inkább szaglászik, de csak akkor szabadul,- mert néha póráz nélkül van (sajnos ebben a városban nincsen futtató)- mikor meglát egy utyát (nem bántani akarja hanem játszani)akkor teljesen elvesztem az irányítást. Ágyban alszik, anya mindig ad neki enni mikor mi eszünk ezért mindig koldul.
2012. okt. 15. 00:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Be kell valljam sokszor bantottam-emiatt nagyon szégyellem magam-de elviselhetetlen ahogy nyüszög egész nap. Nyüg ha leültetem, ha kaját koldul, ha sétálni akar (legalább 2 óra minimum, de nagyon mozgékony). Nemvalami jó a kapcsolatunk szeretnék ebben is tanácsot kérni. Mindent jó részletesen írjarok le. Sajnos kutya suli kizárt, mert nagyon messze van és bonyolult oda jutni
2012. okt. 15. 00:32
 2/4 A kérdező kommentje:
Amúgy nem agresszív kutya hanem inkább félős,tőlem retteg,de mégis szemtelen még megszidni sem tudom, mert elmenekül, kikerül. Ha anya itthon van akkor ez még jobban felerősödik benne a falka vezér. Egyedül hagyni lehetetlen (ami elég kényelmtlen helyzetekhez vezet és mivelhogy panelban lakunk ezért még gyakorolni sem tudjuk). Lefektetni szinte lehetetlen, ha megteszi ahogy megmozdulok már áll is fel és meg adni sem hajlandó magát. Néha nagyon jól viselkedik például ha megszidom é abba hagyja adott dolgot és megdicsérem egyből felbátorodik és folytatja. A szemkontaktus szinte sose jön létre többnyre kerüli
2012. okt. 15. 01:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Emlékszem, régebben már tettél fel kérdést, sokat sajnos nem tudsz kutyasuli nélkül tenni, de pl. elkezdhetsz vele klikkerezni, az nagyon jól lefárasztja az agyat (mert bizony a vizslának a fizikai fárasztás mellett erre is nagy szüksége van). Olvasd el ezt az irományt: [link] illetve Jan Fennell Kutyapszichológiáját (fent van a neten google-n megtalálod).

Kezdetnek jó lehet, de sajnos, míg anyád így áll a kutyához, addig kb. annyit ér, mint halottnak a csók. Próbáld anyud rávenni, esetleg kössetek kompromisszumot, hogy 2 hónapig kipróbáljátok, hogy milyen így élni, ás ha látja, hogy van változás, lehet, ő is belátja, hogy ez nem állapot. Pl. kérd ezt szülinapi/ karácsonyi valamilyen ajándéknak.

2012. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szidást meg inkább próbáld kerülni, már rég elcsépelted, tudja jól, hogy semmi hatása. Én inkább ritkán büntetem a kutyáimat, de akkor normálisan, és a kellő erősséggel, hatásos is szokott lenni. Ha anyuukádat sikerült rávenni, hogy a te módszereidet kipróbáljátok, kezdj egy kötődési tréninggel, az elengedhetetlen (másfél-2 hónapig csak kézből, feladatra kap kaját. Lehetőleg minél nehezebbre, pl. ott a kutya, hívod visszajön, mehet a táp, nem jön, nincs kaja). Drasztikusnak tűnhet, de az esetek 99 %-ában eredményes. És sose veszítsd el a fejed, mert a kutya abból csak azt látja, hogy na, ebben az idegbetegben sem lehet megbízni. Ők ösztönösen kiegyensúlyozott, nyugodt vezetőt keresnek.
2012. okt. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!