Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig ás a németjuhász?

Csirke666 kérdése:

Mindig ás a németjuhász?

Figyelt kérdés
Felásta már a fél kertet és már felhúzott nagyon mindenkit a családban.. nem tudom hogy szoktassam le róla de valahogy lekell vagy hanem elfog menni.. amugy 8 hónapos lány
2012. okt. 15. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudtok neki egy részt elkeríteni az udvarból?

Nekünk volt németjuhászunk, de az nagyon ritkán ásott.

Aztán volt egy keverék kutyánk, aki viszont brutális módon tönkretette a szép kertet az örökös ásási kényszerével! Aztán végül megkötöttük, de attól rendesen meg volt őrülve. Végül elajándékoztuk olyan helyre, ahol nem okozott gondot ez a vakond természete.

2012. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit viszitek sétálni? A kutyák általában unalmukban ásnak. Nem megoldás, hogy kerítsétek el. Feladatokat kell neki adni, a német juhász egy munkakutya! Szüksége van minden nap sétára, és különböző feladatokra, esetleg egy kutyaiskolába is elvihetnétek. Le kell fárasztani, különben tovább fogja ásni a kertet. Ő nem egy kerti dísz, munka kell neki, ah nem kapja meg csinál magának...lásd a kerted.
2012. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Legalább nem kerül pénzbe a kert felásatása.:)
2012. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát elvan engedve elég nagy tér van neki, falun élünk ahol nincsenek kerítések de tudja hol a határ szval mehet ahol akar és még van 2 társa akik nem ásnak, 3 kutya ha együt van nem hiszem hogy unatkozhat :/
2012. okt. 15. 14:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt h 9 kutya volt együtt, és ásott némelyik, de unatkozhat. A kutya nincs lefárasztva. Ezért nem a kutyát kell elpaterolni, hanem vele külön foglalkozni, sétálni vinni, nem csak kiengedni, hogy mennyé...
2012. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát nem rajtam múlik, tőlem áshatna.. De mostantól megpróbálom lekötni: kimentem és próbáltam megtanitani arra h ÜL, de nem nagyon érdekelte de fél óra alatt már tudta, mellette volt a puli az kb 5-6 perc alatt már feküdt ha mondtam.. szval lusta kutya ez a németjuhász :D De nem zavar
2012. okt. 15. 14:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert fiatal még és minden eltereli a figyelmét.

Szoktasd pórázhoz, vidd el sétálni naponta (de pár naponta legalább). Nem is a testi lefárasztásra kellene törekedni, hanem hogy szellemileg elfáradjon. Olyan helyen kellene tanítanod, ahol nincs ott a másik kutya, mert akkor nem rád fog figyelni. Pl ha kiviszed az erdő szélére, ahol nincs senki más. Esetleg jutalmazhatnád is, ha megcsinálta amit kértél, ezzel motiválhatnád.

2012. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű a probléma megoldása: FOGLALKOZZÁL VELE! Egy aktívabb kutyának több foglalkozásra van szüksége. Az igazán aktívaknak meg mindennapi elfoglaltságra van szüksége a kiegyensúlyozott élethez. Én úgy gondolom, hogy bizonyos aktivitás felett, a kutya nem való átlagos családi körülmények közé. Azoknak az egyedeknek napi rendszeres munkát kell adni. Például.: Személy védelem, terelés, vadászat és így tovább. Más szóval ezek az igazi, vérbeli, kifáradhatatlan munkakutyák.
2012. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De nekem nincs időm.. Hazaérek 3 kor fél 4 kor edzés 6 kor már kezd sötét lenni és még nem tanultam.. Nagyon szeretem a kis Harcos omat..
2012. okt. 15. 18:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs időd akkor valaki másnak kell erre időt szakítani a családból. Ha pedig senkinek nincs rá ideje akkor lehet, hogy boldogabb lesz az a kiskutya, ha találtok neki egy olyan gazdit, akinek van rá ideje. :/ És nem csak a kiskutya boldogsága a tét, hiszen látod, a ti életeteket is meg fogja nehezíteni az a szegény kiskutya. Elhiszem, hogy nagyon szereted, de sajnos neki nem elég a szeretet, foglalkozásra van szüksége.
2012. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!