Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha segítőkutya kiképző szeretn...

Ha segítőkutya kiképző szeretnék lenni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a kutyakiképzés és szívesen foglalkoznék vakvezető, mozgássérültet segítő vagy más speciális munkájú kutyák kiképzésével, csak azt nem tudom, hogyan kellene elindulnom. Lehet ezt főállásban is végezni? Hol képeznek ilyen embereket? Ha jól láttam akkor alapfeltétel egy habilitációs kutyakiképző tanfolyam megléte, de utána, hogyan működik a dolog?

2012. okt. 15. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Utána létrehozol egy alapítványt vagy csatlakozol egy meglévőhöz és úgy. De pénzt ne várj belőle. Ezeket olyanok csinálják, akik egyébként is ilyen területen dolgoznak. Pedagógusok, gyógypedagógusok, stb. Amúgy magának a tanfolyamnak semmi értelme, csak azért van, mert ennek a megléte kell ahhoz, hogy az alapítvány eleget tegyen a törvényi előírásoknak. Egy alapítványnál egy ilyen képesítésű ember elég.
2012. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy idoben engem is erdekelt (na nem hogy ezzel penzt keressek itthon, mert az kizart) de en arra jutottam, hogy csak ugy tanulhatsz valamit is ha bekonyorgod magad valamelik alapitvanyhoz. Nem hiszem hogy ez a fenti kepzes sokmindenre jo a gyakorlatban.
2012. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a legtöbb esetben úgy van, hogy akit érdekel először jelentkezik önkéntesnek valahova. Aztán amikor átlátta a munkát, hogy ez mivel jár stb... akkor utána esetleg megcsinálja az okj-t és csatlakozik hozzájuk. Szerintem nem bekönyörögni kell magad, hanem bizonyítani az elhivatottságot. Amúgy ha megtanultad a szakmai alapokat meg végzettséget is szereztél, te is csinálhatsz magadnak alapítványt, ahogy már írták.
2013. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!