Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt komolyan mondta?

Ezt komolyan mondta?

Figyelt kérdés

A tenyésztő azt mondta, hogy a Shi-Tzuk szeretik a sajtot.

Most ez komoly? Annyira meglepődtem, talán "vaskalaposabbnak" hittem ezeket az embereket, azt hittem, minimum a lelkemre köti, hogy kizárólag a legdrágább tápon éljen a kutya, és "ha lenyel a kutya egy kenyérhéjat, mossuk ki a gyomrát". Jó, nyilván túlzok.

Nem tudom, ennek most örüljek-e, vagy ne - hogy most közvetlen és jót akar a tenyésztő, és nem a "nagykönyvből" beszél? Vagy hitelét veszti, ha még bátorít is "nassolni" tanítani a kutyát?


Szóval nem tudom, mire véljem. Nincs cukorból a kutya, nyilván nassoltatnám néha, csak hogy ezt így reklámozza is... Szóval komoly-e az illető? És a kutya tényleg szereti a sajtot?



2012. okt. 15. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden szart megeszik a kutya aminek erős íze van, de én max apróra vágva jutalomfalatnak adnám neki.
2012. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
te ezt túl reagálod:D miért ne szeretné a sajtot?:D az én labim is kap néha:D
2012. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám sajttal tanul. az a jutalomfalat, apróra vágva. mindent megcsinál érte. mi a baj a sajttal szerinted?
2012. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A sajtot sokan szokták jutalomfalatnak használni. Ha úgy vesszük akkor a tanítás során is lényegében nassoltatjuk a kutyát, ez nem szégyen.
2012. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is szereti a sajtot, szoktam neki úgy is adni,hogy hozzá rakom a táphoz, na nem ezeket a kenhető,meg kocka sajtokat, hanem rendes trappista sajtot. Illetve ha "játszunk" kerső játék, különböző feladatok van,hogy sajt a jutalom.

Szóval szerintem nincs ebben semmi különös,hogy mondta. Az lett volna inkább fura ha azt mondja adj neki süteményeket,csokit, de a sajttal nincs semmi gond.

2012. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A sajt a létező legjobb jutalomfalat. Nem kell azzal etetni, de tanításhoz a legjobb a virsli és a párizsi mellett. De ez nem fajtaspecifikus, az összes kutya szereti, amelyiket egyáltalán lehet kajával motiválni :)
2012. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is imádja a sajtot. A gyógyszert is azzal adjuk be,ha nincs párizsi.
2012. okt. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jajj...:))

Köszönöm a válaszokat... Semmi kifogásom a sajt ellen, ha szereti tényleg a kutya, akkor hadd egye, ha megtanul tőle mellettem jönni, meg ilyenek:)

Csak az lepett meg, hogy ilyen nyíltan "reklámozza" a tenyésztő. Elvileg gyümölcsöt, kenyeret se ehet a kutya, aztán mégis becsúszik mindegyikbe egy-egy falat, szóval na... Persze hogy nem "orvosi körülmények között" fog enni:) Csak értitek, na. Azt hittem, a tenyésztők olyanok, hogy "Napi 379 gramm legdrágább száraztáp, napi 5x 27 perc séta, mínusz guggolás-pisiidő, nyönyönyö".

2012. okt. 15. 22:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen hozzáállásba bármelyik tenyésztő gyorsan belebukna :)
2012. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ó, pont hogy az ilyen a normális tenyésztő :) Én is rendszeresen adok sajtot a kutyusoknak, pici darabokra vágva, jutalomfalatként.
2012. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!