Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy két és fél hónapos...

Van egy két és fél hónapos kiskutyánk, akit találtunk, és befogadtuk. Most kapja a kötelező oltásait, a doki azt mondta hogy nem lehet még utcára vinni. Ezt mennyire kell komolyan venni? A szobatisztaságra való szoktatással ütközik ugyanis.

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Csak egy gyors pisi, kaki kint. Minél tisztább és üresebb helyre. Nem találkozhat más állattal, és figyeljetek hogy ne nyaljon össze semmit. Ennyi.
2010. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A többség azt mondja h nagyon is és hú meg jaj. És igen, van kockázata. Mérlegelni kell, h benne van a pakliban, h elkaphat valamit (pl. parvo) amibe elpusztul, és akkor korábban lesz szobatiszta és a kutyákkal is korábban (megfelelő időben) szocializálódik vagy nem kockáztatjátok, de akkor időt veszítetek a másik kettőben.

Az én SZEMÉLYES véleményem, h én vinném. Ez nem tanács, ez csak vélemény. Mások valószínű az ellenkezőjét fogják mondani.

2010. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen,gyors kaki és pisi már volt kint is és bent is,és csak olyan kutyákkal találkozott eddig,akik oltva vannak,és idősebbek,meg nekünk is ő a második kutyánk.Van már egy tízéves (mindkettő szuka) Szóval én is levinném,hihetetlen energiái vannak,és ha nincs lefárasztva,otthon tombol:) Bizonytalan vagyok,de kösz az eddigi válaszokat.
2010. máj. 20. 15:27
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha van másik kutyátok akkor meg már olyan mindegy. Hisz a másik úgyis hazavisz mindent.
2010. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs másik kutyád akkor is hazavihetsz mindent...
2010. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kutyusokkal vagy állatkákkal találkozhat akikről tudod,hogy be vannak oltva! Ha van kertetek ott is nyugodtan kint lehet egy kicsit! De azért figyelj oda rá! :D
2010. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Figyelek rá, persze, hisz szerelem volt első látásra, nem is értem, hogy dobhatták ki ezt a picikét ebben a szörnyű időben! Mindenesetre stramm kis kölyök, egészséges.
2010. máj. 20. 18:58
 8/8 anonim válasza:

ezzel én is gondban voltam, bár nekünk a kertben elvolt a kutyus.

az állatorvos szigorúan azt mondta, hogy nem szabad vinni, de azt is hallottam, hogy az első kettő után már kis ideig lehet, mert a másik kettő ismétlő, a védettség elvileg kialakul már az első kettőnél! én a harmadik után már elvittem más kutyák közé is.

2010. máj. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!