Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb rendőr kutyánaK?

Melyik a legjobb rendőr kutyánaK?

Figyelt kérdés

Hovawart,Németjuhász,Belga JUHÁSZ,Rottweiler,Dobermann?


1-10-ig melyik mennyire jó, 10 a legjobb


2012. okt. 16. 14:41
 1/6 anonim válasza:
0%

Rottweiler,Dobermann biztos hogy nem,túl temperamentumos és túl heves vérmérséklet mind kettő szerintem.Szeeintem ez a kettő alkalmatlan a rendőr kutya szerepre és szerintem nem is nagyon alkalmaztzák őket,nem túl kiegyensúlyozott természetek,inkább házőrzésre alkalmassak.

Viszont a belgajuhász és a németjuhász a legalkamassab erre,ha megnézed bárhol bármilyen filmet vagy a amikor a hiradóban mutatnak valamit,mindig németjuhászok vanna és belgajuhászok.Szerintem a kettő közűl bármelyik alkalmas rá,a belgajuhász talán még jobban mint a némejuhász,de kb egy szinten lehet a kettő.A Hovawart viszont szerintem inkább állat örzésre és terelésére esetleg vadászatra alkalmas.

2012. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a hovawart, a németjuhász és a malinois

ezek közül szerintem a mali a legjobb

amit nem írtál és még jó: a tervuren.

2012. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én keverék kutyám malinois és valami vadászkutya keveréke, imád rongyozni, csibészelni is tud, pedig nem is tanítottam, ösztönösen tudja.

Malinois (10), belga juhász (9), német juhász (8).

2012. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem egy rottweilert alkalmaznak amúgy a rendőrségnél,határőrségnél.

A különböző rendőrkutyáknak se ugyan az a feladatuk... :D

2012. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden fajta kutya alkalmas lehet, ha megfelelő az egyed. Sokszor például a kisebb termetű kutyák, mint pl. a spánielek sokkal hasznosabb robbanószer és kábítószer kereső kutyák, mert pörgősebbek és több helyre beférnek, mint nagyobb társaik.

Anno Tompán egy Zsuzsi nevű fekete labrador keverék volt a legjobb határőr kutya.

Járőrkutyának természetesen nagyobb fajták kellenek, de itt is bármelyik jó lehet.

A XX. század elején pl. használták az úgynevezett csendőrpulit a rendvédelemben és nagyon is hatásosak voltak.


Ha a nagy átlagot nézzük, akkor egyértelműen a németjuhász a legjobb, mivel a leguniverzálisabb kutya. Mindenben jó, bár semmiben sem a legjobb. Ha kifejezetten járőrkutyának nézzük, akkor a malinois valamivel jobb. De azért ez egyedfüggő. A doberman és a rottweiler visszaszorult erősen, de azért vannak még szerte a világon. Boxer és óriás schnauzer is.


A felsorolt fajták közül szerintem ha az átlagot nézzük és úgy általánosságban nézzük a rendőrkutyát (tehát robbanószer, kábítószer kereső, járőr, stb.), akkor szerintem:


Hovawart - 6

Németjuhász - 10

Belga juhász - 7, ha csak a malinois, akkor 8

Rottweiler - 5

Doberman - 4

2012. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Több helyen használnak magyar vizslát is drogkeresésre.
2012. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!