Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Basenji...

Mi a véleményetek a Basenji kutyáról? Hol lehet kapni, mennyiért MO-on? Van valakinek?

Figyelt kérdés
[link]
2009. aug. 7. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem nagyon tetszik, tudtad hogy nem ugatnak csak "jódliznak"? itt magyarorszáőgon viszonylag kevés van szerintem. kb 100 körül van. nem olcsó.Nagyon tiszta, kiváncsi, méltóságteljes kutyák. van belöle f-fehér, barna-fehér azthiszem, de gondolom ezt tudod.Ha jól emlékszem vadászkuyta de ze nem biztos.

2009. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jajbocs! elözövagyok! ugy értettem hogy 100 ezerbe kerül kb.

sry : D

2009. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
youtube-on néztem róla videót, ahogy dumál:) nagyon aranyosnak tűnik.
2009. aug. 7. 13:46
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Épp ma küldtem el valakinek a tenyésztő weboldalának a címét. Remélem legalább egy köszönöm visszajön :) .

Ide is bedobom: [link]

Plusz pontokat szívesen fogadom :D

2009. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi:) temperamentumáról valamit tudsz mondani? Olvastam a kutya-tar.hu-n, de gondolom mindenki tud vmi hasznosat mondani:)
2009. aug. 7. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokáig szerettem volna basenjit - pont a kinézete miatt. Aztán amikor lehetőségem lett h kutyát tartsak, elkezdtem kiállításokra járni, felvettem a kapcsolatot több tenyésztővel és basenji tulajdonossal... Megismertem annyira a kutya jellemét, hogy gyorsan letettem, h nekem ilyen kutyám legyen. Rájöttem, h nem lennénk jó páros.

Szép, gyönyörű, a maga módján okos is, de szinte nem is kutya. Egyáltalán nem kooperatív az emberrel. Ebből adódóan nagyon nehezen tanítható. A legtöbb tenyésztő is azt mondja h a legtöbb helyen nem lehet szabadon engedni, mert az ösztönei minden tanítást felülírnak nála (ha külföldi fórumokat olvasgatsz, láthatod, h nagyon sokat üt el közülük autó...pont emiatt). De mindezeket arra lehet visszavezetni, h sosem volt dolga az emberrel való együttműködés. Afrikában a falvak környékén élt, megkapta a maradékot és néha segített vadászni (de sosem úgy, ahogy egy vizsla vagy egy labrador, sokkal inkább mint egy agár), de kapcsolata az emberrel sosem volt.

Én pont a természete miatt nem választanám.

Ha nem vagy gyakorlott kutyás, akkor nagyon gondold meg, h választasz-e basenjit.


(kedves első: basenji színei: cserbarna-fehér, fekete-fehér, brindle-fehér (tigriscsíkos), trikolor (fekete, cser jegyekkel), trindle (trikolor, csíkos jegyekkel))

2009. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

családunkban van basenji .

fajtatiszta ,törzskönyves ,stb.

Hát nem egy egyszerű kutya az biztos :)

lakásban él, egy cicával együtt .

egy baromi intelligens ,okos, szeretetre méltó, aranyos ........?

hát ,hogy kutya -e ? nem mindíg, de úgy néz ki!

önfejű, makacs,egygazdás,nem viseli el a hideget ! 18 fok alatt már fázik ! nagyon-nagyon nehezen nevelhető !

keveset eszik, gyors minta szél, és sokat képes futni !

kitűnő agilitis kutya lehetne belőle , mindjuk 2-3 év komoly kiképzés után :)

valóban nem ugat,mert nem tud.

mosakodik mint egy macska , nagyon tiszta !!

sokat kell vele foglalkozni, sokat kell mozgatni, de kítűnő társá válik .

nem viseli el a kutyákat,más állatokat,kerüli az embereket.

kizárólag kutyához értő ember tudja nevelni !

sétáltatni , csak hosszú pórázzal, esetleg komoly képzés után elengedhető ,zárt területen !

nem marad a gazdi mellett !

kóborol,rohan, nem jön vissza !

( én a bernimmel együt szoktam elengedni,mert az enyém visszajön és visszacsalja )

persze a világ végén ,ahol nincs semmi !

ha meglát egy vadat ,képes órákig üldözni !

sok-sok-sok időt kell vele tölteni !

de a gazdáját FELTÉTEL NÉLKÜL SZERETI !

lakásban tökéletes , kinti tartásra alkalmatlan .birja a lépcsőzést.

de , NAGYON -NAGYON NEHEZEN NEVELHETŐ !!!!!

a falkavezéri szerep nála létkérdés !

2009. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

KÖszönöm!


Akkor jó ideig nem lesz ilyen kutyám:) Mivel Pesten lakom és ugye itt nincs világvége, ahol futkározhat, pórázon meg nincs szívem (csak ha utcán vagyunk).


Ehhez a kuttyhoz úgy tűnik még képeznem kell magam:)

2009. aug. 9. 09:06
 9/9 anonim válasza:
2011. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!