Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bischon kutyátokat milyen...

Bischon kutyátokat milyen táppal etetitek, illetve adtok neki házi kosztot is?

Figyelt kérdés

2012. okt. 17. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bischon havanesem van és nagyon ügyes kutya fajta.tudd rengetek dolgot de,nagyon válogatós ő álltalában tasakos kutyakaját de házot is persze lehet adni de nem mindent figyelni kell a menyiségre és arra hogy milyen ízesítésű.pl.ne egyen soha se csokit se édességet se cukros ételeket mert attól cukorbeteg lehet és sajtottt se mert attól elveszítheti a szaglását!
2012. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
az enyém válogatós nagyon, általában májkrémmel kell összekeverni neki a száraztápot. Evéskor szokott tőlünk kunyizni, néha kap egy nagyobb csontot a húslevesből, amiről lerágcsálhatja a húst. Amúgy nem nagyon adunk neki házi kosztot, max kóstolóba. Meg ha mondjuk húst sütök, akkor megfőzöm neki a mócsingokat, mert azt is szereti :D de nem szabad neki fűszereset adni egyébként
2012. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%

Csokit már csak azértsem lehet neki adni, mert elpusztulhat tőle. Száraztápból mindenképpen prémium/szuperprémium minőséget válaszd, lehetőleg gabonamenteset, vagy ha nem teheted meg,hogy drága tápot vegyél akkor középkategóiásat, de semmiképp se a tescós, lidl-s, pennys, metrós meg hasonló gagyi, színezékkel, tartósítószerekkel, ízfokozókkal, felesleges állati származékokkal teli olcsó tápnak nem nevezhető valamiket. A Pedigree is borzalmas, Dog Chow, Royal Canin még elmegy, de nem a legjobb, van nála jobb középkategóriás szerintem. A tescóban kapható Butcher's táp még az olcsó, de tűrhető, elfogadható kategóriába tartozik. A legjobb tápok szerintem: Acana, Taste of the Wild, Birit, Eukanuba, N&D, Orijen. ezeket nem kapod meg mindenféle szupermarketekben, interneten tudsz rendelni pl. ezen az oldalon:

[link]

(de van még több is)

Konzervetmax. csak a változatosság/kiegészítés kedvéért jó adni, mert 70-80% víz van benne.

Ami a házikosztot illeti:

-hús: protein formában aminosavakat, zsírsavakat tartalmaz, de kevés benne a kalcium, így a csak ezzel etetett kutyák könnyen elpusztulhatnak pl. szívbetegségben.

-zöldség: szénhidrátok, vitaminok és ásványi anyagok, antioxidánsok vannak benne, hússal együtt tökéletesen kiegészítik egymást.

-rizs: keményítőt, rostanyagot, magnéziumot,folsavat, vasat, valamint a főzőlé sok nyomelemet is tartalmaz, a kutyák többsége kedveli, könnyen emészthető és nem okoz allergiát, de kevés vitamint és ásványi anyagot tartalmaz.

Én száraztáppal etetném a kutyámat, de néha biztos főznék is neki:)

12/L

2012. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jázi&Csenge ***** válasza:
*Brit (Biritet írtam:) )
2012. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!