Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bokszerünk mindig leszedi a...

A bokszerünk mindig leszedi a száradó ruhákat, mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés
Másnak is van ilyen gondja?Mi a megoldás?Van olyan gyakorlat,amivel megtaníthatom,h nem szabad?Ti mit tettetek?
2012. okt. 18. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus boxer :)

Egyébként mennyire ismered a fajtát? Már csak azért is, mert nem bokszernek írják...

Rá kell szólni, rajta kell kapni, amikor csinálja.

2012. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Fárasszátok le teljesen hosszú póráz nélküli sétával, futással, kutyákkal közti játékkal, TANÍTÁSSAL!!!

Otthon pedig fegyelmezzétek meg, ha rajtakapjátok!

2012. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs,nemrég lett rám szólva,h nem x-el írjuk már,hanem ksz-el,de ismerem a fajtát,csak egy a baj,okos,nem lehet rajtakapni,állhatsz ott órákig,akkor nem nyúl a ruhákhoz,ezért nem tudom,mit kéne csinálni?
2012. okt. 18. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen van rá módszer hogy leszoktasd, leírom én hogyan csináltam.

Teregess ki olyan ruhát/ruhákat amit nem sajnálsz, úgy hogy a kutyád ott legyen a közeledben. Az én kutyám azért szedte le mindig, mert fújta a szél a ruhát így játéknak vélte. Én "imitáltam a szélfújást" úgy, hogy elkezdtem egy bottal mozgatni a ruhát. Fontos hogy ne azt lássa hogy te mozgatod, hanem tűnjön neki úgy mintha a szél fújná különben úgy tűnhet neki hogy játékból csinálod, azért meg nem büntetünk kutyát(vékony madzagot is ráköthetsz és huzigálhatod a ruhát). Nálam ilyenkor sikerült elérni a kívánt reakciót, már ugrott is fel a ruháért de mivel ott álltam így meg tudtam büntetni, hirtelen ráordítottam hogy "NEM" majd összeszidtam (nem elvertem!). Lehet hogy egy kicsit erős is volt neki a fellépésem , mert azóta ha teregetek lefekszik a közelemben és kivárja míg befejezem, de azóta nem szedi le a ruhákat.

lehet hogy nem lesz elég 1 alkalom, ez attól is függ mekkora büntetés neki az ha leszidod. Nálam 2 kutyánál is bevált ez a módszer.

2012. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld őt egy olyan helyről, ahol ő nem lát téged és nem tudja, hogy ott vagy.
2012. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem is boxerem van 22.én lesz 5 hónapos mi is kipróbáltunk minden módszert amit az előttem írók leírtak , de nálunk csak az segített hogy fél órára odakötöttem a száradó ruhák alá ( sajnáltam nagyon ) de végül bevált.Azóta nem nyúlt hozzá .
2012. okt. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de cuki lehet :) nekem vizslám van, és egyszer (legalábbis annyiról tudunk) egy lepedőt ásott el úgy a kertben a szárítóról, hogy csak hónapokkal később találtuk meg gereblyézés közben :D aztán jöttek az apróságok (még mindig, pedig már 12 éves lesz) zokni, harisnya, bugyi, testápolót is ásott már el :DD
2012. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit és hogyan foglalkoztok vele? Ő egy munkakutya, ha unatkozik, keres magának elfoglaltságot, és ha az a száradó ruha, akkor azt. Ha meg azzal rávehet titeket arra, hogy üvöltve kirohanjatok és kergessétek érte és vele foglalkozzatok, akkor még jobb.
2012. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A mi kis kutyusunk is 5 hónapos lesz 4.-én.Köszi,sok jó tanácsot kaptam tőletek,várok még ötleteket,ki tudja mi válik be nála?Amúgy nagyon kis kreatív,a lábtörlőt naponta 5-6x elviszi,a seprűt is,a házából a plédeket kihordja a lépcsőre,a macskákat sajnos nem engedi haza,nagyon cuki,teljesen eldolgozgat magának,egyedül a ruhákért haragszom,de nem bántjuk,nem ordibálunk,mert még eddig nem sikerült rajtakapni.Én itthon vagyok pici babával,mikor alszik,megyek kutyuhoz játszani,viszem a bébiőrt.Délután hazajön a család,még 2 nagyobb lányom van,na ők rendesen lefárasztják még,meg elmegyünk együtt sétálni,van egy jó erdős rész erre,ott barangolunk minden nap.
2012. okt. 19. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!