Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk? Zárjuk be a...

Mit csináljunk? Zárjuk be a kicsit?

Figyelt kérdés

Lassan 2hónapja van nálunk egy kis keverék kutyus (utcáról).

A másik kutyánk 8hónapja van nálunk és van még kettő akik 2éve.

A legújabb mindig össze ugrasztja a két nagyot (rühellik egymást) mindig egymásnak ugranak és már volt pár apróbb seb is rajtuk. Apa vagy én mindig "ketté szedjük" őket.

Amúgy nem balhéznak semmi bajuk egymással csak ha a kicsit ugatják.

Zárjuk be a kicsit estére?? (nem kicsi csak kisebb a másik kettőtől és nekem ezért kicsi).


2012. aug. 20. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem a kicsit kell bezárni, hanem a nagyokat kéne megfegyelmezni, mikor elkezdenek ugatni, meg balhézni!!!

Teljesen fordítva gondolkozol, pont nem a különzárás a megoldás, hanem a falkába kovácsolás.

Ez viszont addig nem történhet meg, amíg bármelyik kutya határozza meg, hogy kit rühell, kit ugat stb.

Ehhez semmi köze!!! Egy dolgot csinálhat egészséges esetben, elfogadja a gazda döntését.

Közös, fegyelmezett(!) séta segíthet.

2012. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi!

Hát még soha nem voltak összeengeve, mindig van köztük kapu. Kicsit félek is ezért külön sétál a 2 nagy meg a 2 kicsi.

2012. aug. 20. 22:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig pont az együtt sétálás segítene összehozni őket. Illetve nem tudom, mi a nemek aránya, de ha ivaros kanok vannak a bandában, akkor egy alapos ivartalanítást javasolnék nekik. De ha ivaros szuka van, annak is, egyéb okokból. Amúgy meg szerezzetek magatoknak némi tekintélyt, és tiltsátok meg az agresszió minden formáját, már a rondán nézést se engedjétek.
2012. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi!!! 3szukáról van szó.

Csak most már a kicsi is bele szól és vissza vicsorog. Letiltom őket de ha elmegyek a kajájukért újra kezdik. Volt olyan is hogy fogtam a slagot ès mivel félnek a víztől elmentek más tájakra. Bár szerintem ez nem volt helyes.

2012. aug. 20. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!