Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 és fél éves vizslámat...

3 és fél éves vizslámat először vinném magammal a HÉV-en, egy rövid,7 perces útra. Ha szájkosár nélkül viszem, mit csináljak, hogy ne reagáljon hülyén a helyzetre?

Figyelt kérdés

Félek, hogy megtámadna valakit félelmében, vagy nem tudom. Túl sok emberrel nem találkozott eddig, nem vittem forgalmas helyekre, és ez is vidéki HÉV-vonalon lenne, tehát nem túl zsúfolt, stb.


Tanácsaitokat előre is köszönöm! :)



2012. okt. 19. 02:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szájkosár nélkül fel se fogják engedni
2012. okt. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szájkosár KÖTELEZŐ minden tömegközlekedési eszközön.
2012. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rakd fel a szájkosarat, ha nincs, vegyél, mert a kutyád életével játszol, ha megtámad valakit, el is altathatják.
2012. okt. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha szájkosár nélkül viszem"

ilyen opció nincs. úgy kezdődik a dolog, hogy szájkosarat teszel, illetve elkezded szocializálni a városi forgalomhoz (ha necces a természete, akkor azt is szájkosárban), lehetőleg először még HÉV nélkül.

2012. okt. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

A szájkosár kötelező minden tömegközlekedési eszközön!

Héven-villamoson esetleg eltekintenek tőle, mivel a sofőr lusta hátramászni :D Budapesten legalábbis sok kutyát látok kosár nélkül a BKV-n, a vizsla meg ugye barátságos a köznyelv szerint.

Viszont!!! Ha a kutyád bizonytalan és mint írtad, nem volt még sok ember közt, akkor FELTÉTLENÜL szájkosárban vidd!!!

2012. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szájkosár mindenképp kell, én is utálom, mégis teszek mindháromra. Viszont én ajánlanám, hogy úgy szoktasd először a hévre (nem tudom melyik vonal), ahogy én is csináltam (olvastam valahol ezt a módszert), hogy pl Batyin az álló hévre felszállsz, végig mész vele a kocsin, leszállsz. Aztán ha már nem fél felmenni/lejönni, akkor mehettek pár megállót, közben folyamatosan dícséred. Nálam tökre bevált, alszanak, vagy ülnek nyugton egész úton. Mivel a hévet megszokták, a vonaton ugyanez, akár 3 órás úton is:))
2012. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!