Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szájkosarat használsz,...

Milyen szájkosarat használsz, és miért?

Figyelt kérdés
Részemről nem tudom megérteni azokat, akik az orvosi szájbekötőt meg a haltit használják szájkosárként, szóval főleg az érdekelne, kit mi vitt arra, hogy ezeket válassza a kényelmes és biztonságos bőr és műanyag kosarak helyett.

2012. szept. 19. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet. :) Eredetileg vettünk egy általad orvosi szájbekötőnek nevezett valamit, mert olcsó volt és könnyű és nem feltűnő a kutyán, de azonnal rájöttünk, hogy ez neki nagyon szar. Úgyhogy vettünk helyette egy Julius-K9 fém szájkosarat, az teljesen jó, csak épp nincs rá szükség, mert nem járunk tömegközlekedéssel. Szóval van, de minek?
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bőr szájkosarat tettem a kutyámra. Nem hamis, nagyon szelíd, de tömegben, elővigyázatossági okokból inkább ráadom helyeken. amint lehet leveszem róla. Amerikai staffordshire terrier amúgy, sokan le pitbulozzák, azt hiszik hogy vad. Félreértések miatt ha úgy adódik ráteszem. Nagyon barátkozós, játszana, de azt hiszik támadni akar. Azért a bőrt vettem, mert az könnyű, meg ha esetleg ütne vele, akkor ne okozzon esetlegesen sérülést.
2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Én korábban sokáig haltit használtam, a kutya nagyon könnyen megszokta, míg a szájkosarat nehezen tűrte...de ugye a halti csak pórázzal ér bármit is, ezért szabadon engedve az ebet nem alkalmazható. Volt egy szuper fém szájkosarunk, de elhagytam :(((

Műanyagot vettem kettőt is, olcsót. A szíja hamar szétment, egyszerűen elhasználódott pár hónap alatt. Egy régi fém szájkosárnak a szíját raktam rá, így már szuper! Egy-két pálcika eltört az álla alatt, azokat le is vágtam. Vicces, mikor nyáron a nyelve lógott kifele a lyukon :D

Az "orvosi bekötő" textil szájkosarakat én is próbálgattam sokszor az áruházakban. Amelyik normálisan áll, az kicsi, nyáron nem tud rendesen lihegni, csak éppenhogy...amelyik lihegésre alkalmas, az meg lóg a pofiján, mint egy bő gatya...

2012. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Semmilyet. Azért nem, mert nincs rá szükség.
2012. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk textil van. De kb soha nincs a kutyán, csak nálam van, ha valahol kérnék hivatalból. De még soha nem kérték. 2 kis-közepes testű kutyám van.
2012. szept. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kereskedők bűne, hogy az orvosoknak kifejlesztett szájszorítót reklámozzák orrba-szájba, mint szájkosár.

Nyáron láttam nem egy kutyát a buszon abban az őrületes melegben ebben a kínzóeszközben. Volt egy kis pit, amelyik nagyon megfogott, mert teljesen szoros volt rajta . Csak a nyelve hegye tudott kilógni a szájából. A gazdájának eszébe nem ötlött, mit állhat ki az a kutya abban a melegben lihegés nélkül.

Egyértelműen állatkínzásnak tartom azokat a vászon vackokat mindennapi használatra.

2012. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
fém szájkosarat használok a kutyán. azért, mert van ahol kötelező, pl bkv-n vagy nagy tömegben. Ha pedig az a kérdés hogy miért ilyet használok: azért mert ebben tud lihegni és szerintem tovább bírja a strapát mint egy bőr kosár. az orvosi textil szájkosár pedig max arra jó hogyha valaki nem akar szájkosarat adni a kutyájára, az mégis magánál hordja, hiszen sosem lehet tudni h fog e kelleni vagy nem, és joval olcsobb mint a fém és társai, de én soha nem kinoznám ilyennel a kutyámat. :) A halti meg nem sokat ér, de bkv-n ugytudom elfogadják. :)
2012. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában vettünk egy nagyon extra műanyag szájkosarat. én nem tudom, hogy csinálták a de a szoktatásnál volt hiszti, és csapkodás rendesen, (3 éves dob. kan) és meg sem repedt.

Nem hordja, de ha bárhol kérik, vagy félnek tőle, akkor legyen nálunk. Emiatt feleslegesen nem akarok sem vitázni, sem fizetni.

2012. szept. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyik kutyámmal gyakran vonatozunk kutyasuliba, rá azért rá szoktam tenni mert nagyobb testű, egy bőr kosarat használok.

Másik kutyámmal ha utazok, nem szoktam rátenni, mivel kistestű és nem kifejezetten félelmetes kinézetű. Neki egy nylon van, ilyesmi: [link]

Természetesen mindig ott lapul a táskában az oltási könyvvel együtt, így ha bárki szó, ráteszem.

2012. szept. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
[link] nekem ilyen van nagyon meg vagyok elégédve vele. a kutya tud benne lighegni védi az orrát is első 2alkalommal hisztizett aztán megszokta nagyából
2012. szept. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!