Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha összeragadtak a kutyáim...

Ha összeragadtak a kutyáim akkor biztosan, hogy vemhes lett? Mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyusom. A legidősebbnek a kölykei a két pici. Mindig külön vannak tartva.. Főleg, hogy most 8 hónapos korára betüzelt a szuka kutyám. Nem nagyon örültem neki. Ezért még jobban odafigyeltem rá. Egyik nap néztem mintha már nem is tüzelne. Ma történt a dolog, hogy elől maradt Maya. Mikor mentünk ki összeragadva láttuk őket. Hamar szét is mentek, mert jól leszidtam őket. Olvastam, olyat, hogy ha összeragadnak akkor vemhes lehet. Nagyon félek, hogy vemhes, lett, hisz 8 hónapos kutyának nagyon nem kellene ez. És én nem is szeretném. De nincs pénzem kiivartalanítani. Nem kérek lehordó megjegyzéseket, meg, hogy milyen felelőtlen vagyok. Tisztában vagyok avval, hogy mi a helyes. És nem is akarom szaporítani a kutyákat egyáltalán. Sőt ha megtehetném, már kiivartalanítottam volna mind a hármat.

2012. okt. 19. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Testvérpárzás, nagyon nem kéne.

Ha rögtön szétugrottak, akkor nem valószínű, hogy össze voltak ragadva.

Nem tudom létezik e még az az injekció, amitől elvetél a szuka. Jó 10 évvel ezelőtt egyik rokonom emlékszem ilyet alkalmazott.

Egy kérdést megér az állatorvosnál.

2012. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
0%
a kiskutya nem lehet terhes ha egyut tartod akor se és testvérek nem párosodnak!
2012. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, de okos voltál, utolsó!

8 hónapos ivarérett kutya már hogyne lehetne vemhes?

És a testvérek nem párosodnak?

Dehogynem, még az apa is párosodik a kölykével, és fordítva, az anya is a fiával!

Ezt hívják beltenyészetnek, rokontenyészetnek!

A tenyésztők nagyon ritkán, és nagyon különleges esetben engedéllyel megtehetik, ha valami nagyon szuper gént akarnak örökíteni, de visszafelé is elsülhet a dolog!

Ebből lesznek az ideggyenge, beteges, agresszív, túl félénk, beteg stb. kiskutyák, akik előbb-utóbb a menhelyen végzik, vagy a sintértelepen, mert kezelhetetlenek, vagy olyan horribilis összegbe kerül a gyógyításuk, hogy altatás a vége!

Kérdezőnek annyit: nem kell feltétlenül összeragadnia a kutyáknak a vemhességhez! Az csak azt a célt szolgálja, hogy a spermium ne follyon ki a szukából! A tüzelés végét hogy értetted? amikor nem vérzik a kutya már látványosan, pont akkor a fogékony, kb. a 10 nap után! 3, de inkább 4 hét elkülönítés kell neki, biztos, ami biztos!

Hallottam én már olyat, hogy az első fedezésre 10 nappal fedezett rá másodszor a kan, és az összes kutyus megmaradt!

2012. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
De, a testvérek is tudnak párzani, ezt hívják beltenyészetnek. Létezik még az injekció, csak nem tudom mennyibe kerül (asszem olyan 10 körül van). Akciós ivartalanítást nem nézetetek a környéken? Az nem szokott olyan vészes lenni:)
2012. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.. Hát nem tudom, hogy létezik-e.. Megpróbálom megkérdezni.. Tudom, hogy nagyon nem kéne. Nem is szeretném. Főleg, azt, hogy tudom, hogy nem tudnám elpasszolni senkinek a kölyköket. Meg én olyan vagyok, hogy 2 hónap után már nem is tudnék elválni tőlük. Egyszer ellett eddig a kutyám. De hát hideg tél volt, és 6-ból, 2 maradt. Az itt említettek. Mikor megláttam, hogy halott az első három pici aki megszületett, hát próbáltam kicsit élesztgetni, tenni érteni, hátha visszalehet hozni őket. Az egyiket sikerült is egy pillanatra. Egész nap sírtam az iskolában, de mikor küldött anyu egy sms-t, hogy született még 3 pici akkor aztán olyan boldogság, kapott el, hogy az nem igaz. Na de mire hazaértem, még egy meghalt. De az a kettő túlélte és tudtam, hogy nem szabad senkinek odaadnom őket. Maradnak nálam. Akkor volt az anyukájuk 3,6 éves. Maya viszont még csak 8,5 hónapos, és nagyon nem akarom, hogy elljen, mert az visszafoghatja a fejlődésben is, meg ráadásul bele is halhat. Szóval amiken én már túlmentem kutyázás terén nem szeretném még egy kutyámat elveszíteni. Mert a két pici apukáját mát elvesztettem. Pedig ő is fiatal volt még. Ráadásul most még még egy alom. Isten ments. Az első almot is nehéz volt felnevelni. Főleg, a hideg télen. Nagy kockázatokat éltünk át. És most meg merjek belegondolni abba, hogy elveszíthetem a kutyámat? Nem nem merek belegondolni.


Na de a válaszokra visszatérve. Nem tudom, hogy meddig voltak összeragadva, mert amikor kimentem akkor leszidtam őket, nem akartak először szétjönni, azt befutottam villámgyorsan egy kancsó vízért de még addig se jutottam el, hogy a kancsót levegyem, addigra szétjöttek.


Másik válaszoló: Én nem tudom, hogy testvérektől lehet-e, hisz eddig nem volt benne tapasztalatom. De azt tudom, hogy a fia az képes megtermékenyíteni a saját anyját. Ebben sem volt még részem szerencsére, csak hallottam innen onnan, hogy hát a saját fia..

2012. okt. 19. 18:46
 6/17 anonim ***** válasza:

most már ugyan eső után köpönyeg, de ha már összeragadtak, akkor nagy butaság volt leszídni őket... könnyen meg is sérülhetnek, ha nagyon hirtelen akarnak szétválni!


az a baj, hogy az Alizin nevű szer is van olyan árban, mint az ivartalanítás... két injekció kell a kutyának, és darabja 10e forint fölött mozog, ráadásul az csak erre az egy fedezésre nyújt neked biztosítékot, hogy nem lesznek kiskutyák, míg az ivartalanítással egy életre letudod.

2012. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy szétjöttek mielőtt visszatértél. nagyon komyol sérülést okozhattál volna a kutyáidnak ha erőszakkal akarod őket szétszedni. Az injekció Alizine-nak hivják, és sulyra mérik. nagyon jól ki van találva, mert kb. ugyanannyiba kerül, mintha ivartalanittatnád a szukát.
2012. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

3.-ik válaszoló: Hát tegnap mikor néztem, akkor egy csepp vér sem volt.. Kezdek aggódni még jobban e válasz olvasása után..

4.-ik válaszoló: Túl közel nincsenek állatkórházak 30-40km-es körzetben. Nincs honlapjuk, legalábbis nem találtam. Telefonszámot sem kerestem. De nem hiszem, hogy annyira akciózzák.

6.-ik válaszoló: külső sérülésük nincsen. Hát ha olyan árban van, akkor meg az ivartalanítás ezerszer jobban megéri. Csak most még itt van a chipeltetés, így még távolabb fog kerülni az ivartalanítás. Mivel ahhoz gyűjtenem kell nagyon..

2012. okt. 19. 18:59
 9/17 A kérdező kommentje:
7.-ik válaszoló: ha vízzel borítottam volna le az erőszaknak számít? Mert ha sérelmet okoztam volna vele, akkor még, jó, hogy nem tettem meg.
2012. okt. 19. 19:06
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs vér, az még nem azt jelenti, vége a tüzelésnek. Aki szukát tart, ismernie kell, miként zajlik egy tüzelés.Ez a minimum.

Valószínűleg a legfogékonyabb időben döntöttél úgy, vége a tüzelésnek.

Szépen elmész dokihoz és vagy ivartalanítasz, vagy vemhesség megszakítást kérsz. Ha nincs rá pénzed most, kérsz részletfizetést. Az egyenlő a gyűjtéssel.

2012. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!