Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha összeragadtak a kutyáim...

Ha összeragadtak a kutyáim akkor biztosan, hogy vemhes lett? Mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyusom. A legidősebbnek a kölykei a két pici. Mindig külön vannak tartva.. Főleg, hogy most 8 hónapos korára betüzelt a szuka kutyám. Nem nagyon örültem neki. Ezért még jobban odafigyeltem rá. Egyik nap néztem mintha már nem is tüzelne. Ma történt a dolog, hogy elől maradt Maya. Mikor mentünk ki összeragadva láttuk őket. Hamar szét is mentek, mert jól leszidtam őket. Olvastam, olyat, hogy ha összeragadnak akkor vemhes lehet. Nagyon félek, hogy vemhes, lett, hisz 8 hónapos kutyának nagyon nem kellene ez. És én nem is szeretném. De nincs pénzem kiivartalanítani. Nem kérek lehordó megjegyzéseket, meg, hogy milyen felelőtlen vagyok. Tisztában vagyok avval, hogy mi a helyes. És nem is akarom szaporítani a kutyákat egyáltalán. Sőt ha megtehetném, már kiivartalanítottam volna mind a hármat.

2012. okt. 19. 17:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem erőszaknak számít, hanem mindkét kutya megsérül. Ilenkor a lány hüvelye rá van szorulva a fiú péniszére. Ha erőszakkal szétszedik őket, akkor a kannak eltörhet a péniszcsontja, és a szukának is nagyon súlyos károkat okozhat. Összeragadt kutyáknál meg KELL várni, míg maguktól szétválnak, addig tartani őket, nehogy ők maguk okozzanak kárt.


Kérlek, keresd meg a környező állatkórházakat és kérdezd meg, részletre vállalják-e az ivartalanítást. Baromi fontos lenne.

2012. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy miután vége lett a vérzésnek, te úgy gondoltad, hogy már nem tüzel és össze engedted őket? Akkor teljesen biztos, hogy lesznek kiskutyák, mert ebben az időszakban felvevős a szuka. Ha van pénzed, ha nincs, oldd meg az ivartalanítást, mert a kiskutyák felnevelése többe fog kerülni!
2012. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget. Nem tudom, de érzem, hogy egyik kutyának sincs semmi gondja. Hisz az fájna neki nemde? És mindkét kutya boldog vidám. Semmi bajuk az ég világon. Megpróbálom részlet fizetéses lehetőséget. Háthaa.. Mindjárt érdeklődök is.


12-ik válaszoló: Hát az úgy volt, hogy hátra mentem a két szukához, és Maya előreszökött. És elől tartjuk a kan kutyát. Mivel talált valami zsemle vagy nem tudom már mit evett, azt rágcsálta így elől hagytam. Nem küldtem vissza. Na de egy idő után mikor mentünk ki akkor vettük észre, hogy mit művelnek a kutyusok.

2012. okt. 19. 20:29
 14/17 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, de érzem, hogy egyik kutyának sincs semmi gondja. Hisz az fájna neki nemde?"


Na, ez a világ legnagyobb marhasága....

2012. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ha nem sírtak fel a szétváláskor, és nem látszik rajtuk most sem külsérelmi nyom, akkor valószínűleg nem lett baj. de ezen már tényleg kár rágódni, most már tudja a kérdező is, hogy ezt nem így kell csinálni.


javaslom, hogy keress rá ivartalanítási akciókra, és próbálj meg néhány kört futni a szülőknél, ha jól értelmezem, akkor még otthon élsz velük, tehát ha mást nem, talán kölcsönt tudnának adni.

sajnos még azt sem merem mondani, hogy várj egy ultrahangig, mert az UH-n sem látnak mindent 100%-ra, volt már rá precedens, hogy üresnek hitt szuka megellett. a legbiztosabb az, ha ivartalanítva lesz.

2012. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15.-ik válaszoló: nem nem volt semmi nyüszögés.. Semmi jele annak, hogy valamelyiknek akármi baja is lenne.

Már írtam egy állatorvosnak, de még nem írt vissza. És igen még a szüleimnél lakok. 14éves lány vagyok. Ha tehetném már vállaltam volna diákmelót nyárra és abból már megoldottam volna az ivartalanítást. Csak hát én még nem vállalhatok. Vagyis Mayánál még nem lehetett volna. Na de az a lényeg, ha lenne pénzem már kiivartalanítottam volna.

2012. okt. 20. 14:04
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez még inkább a szüleid felelőssége, ne magadat hibáztasd.

Ha összeragadnak akkor már késő, pont az a legkritikusabb időszak amikor elmúlik a vérzés és a duzzanat kisebb lesz.

Ezeket a szüleid nem tudták?

2012. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!