Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sérve lehet a kutyámnak?

Sérve lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

kiskutya, 8 hetes, és fiú kutya...a hasán, ahol nincs ször meg a kis bigusz van, a felett van egy mutatóujj nagyságú lyuk a csonton, és ha lábra áll, akkor kidudorodik , gondolom, hogy ott nem tartja semmi a kis belsőszerveit...

mi lehet ez a lyuk? később összenő, mint a kisbabáknak a kutacs, vagy valami betegség? Am. ha hozzáérek nem fáj neki, nem is nyűszít..Jah és palotapincsi kutyus, és ahoz lépest nagyon játékos kutyus, ugrál, szaladgál, sőt még éjszaka is játszik egy plüssmacival...szóval, nem látni rajta hogy lenne is valami baja...köszi előre is


2009. aug. 8. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Köldöksérve van. Ezt sajnos általában meg kell műteni. A tenyésztőnek nem szabadott volna így eladnia a kutyát, a köldöksérv műtétet még neki kellett volna megcsinálnia. Ezenkívül örökletes betegség, tehát az ilyen egyedeket nem illik továbbtenyészteni.

Úgyis vinned kell a dokihoz, ez lesz az egyik első amit megnéz a kutyán és megmondja, hogy mennyire súlyos. De mint mondtam általában műteni kell. Nem tudom milyen szerződésed van, de próbáld a műtét árát behajtani a tenyésztőn.

2009. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Biztos hogy nem tenyésztőtől vette, hanem szaporítótól. Nekem 3 kistestű kutyusom van 2 különböző tenyésztőtől, és mind a kettő megmutatta hogy nincs köldöksérve a kutyáknak. Egy szaporítót ez hol fog érdekelni? Manapsága az emberek nem tenyésztőtől vesznek pincsit, hanem ahol jó "óccsó", mert törzskönyv minek, aztán ez lesz belőle... Ilyenkor csak a kutyát sajnálom nem a gazdit.
2009. aug. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
sztem is köldöksérv lehet mindenképp mutasd meg állatorvosnak jobb ha minél előbb eltávolítják onnan nehogy komplikáció legyen. Sajnos tenyésztők is ugyanúgy eladják a beteg a kutyát , ismerősömék csípőficammal vettek törzskönyvezett kuvaszt... am is a kutyának teljesen mind1 h van -e törzskönyve vagy nem a lényeg h egészséges legyen és a túltenyésztett törzskönyves kutyákról ez nem mindig mondható el
2009. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem a törzskönyves "túltenyésztett" (mit jelent ez a szó???) kutyáim egészségesek. Nem úgy a szaporítólktól vett (ismerek sajnos nem is egyet), ahol a tisztelt szaporító azt sem tudja, hogy épp az anyakutyát a fia csinálta fel, vagy apa a lányát, neki aztán tök mindegy. Ott vannak egy rakásban oszt dugjanak hadd legyen sok kölyök. Hát tényleg valóban nem egészségesek a tk-es kutyák akiket megfelelő tudással megfontoltan pároztatnak. Milyen okos vagy, hihetetlen...
2009. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Elkeserítő, hogy az emberek még mindig nem fogják fel mire is jó a törzskönyv... Ezért tart itt Mo. kutyás téren ahol tart.
2009. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én első


Még mindíg tartja magát a felfogás, ami a 60-as, 70-es években alakult ki, amikor a tenyésztés tényleg nem a legmagasabb szinten zajlott, hogy a tk-s kutyák túltenyésztettek, azaz belterjes tenyésztésűek.

Ez igaz volt a fajták kialakításának idejében, hiszen a tenyésztés lényege az volt, hogy a jellemző tulajdonságokat visszatenyésztették az ágakba, tehát igenis rokonokat pároztattak.

Ezeknek az időknek már régen vége.

Szigorúan és egyre szigorúbban veszik a törzskönyveztetés szabályait és a beltenyészet az egyik legelső amit egy fedeztetési jegy kiadásakor néznek.


Nem tudom 50 év után miért tartják még magukat ezek a hiedelmek. Sok kutyát vásároltam, jó tenyésztőktől. Drága, törzskönyves kutyák voltak, egyetlen egyszer fogtam ki örökletes betegséget, de az sem a szülőkből következett, teljes véletlen volt. (A boncolás után a tenyésztő egyébként a szülőpárt így is kivette a tenyésztésből)

Mindenki maga dönti el, hogy mit vesz, én inkább a vásárlásnál nézem meg a kennelt és költök akár többszázezer forintot egy kutyára, minthogy fél év múlva sírva temessem, vagy azt a többszázezret műtétekre, kezelésekre költsem, miközben nézem, hogy a kutyám szenved.

2009. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ez a köldöksérv elég gyakran előfordul a palotapincsiknél, mert nem tudják rendesen elharapni a köldökzsinórt. Az egyik ismerősöméknek is van egy ilyen sérves kutyájuk, de az állatorvos azt mondta, hogy nem szükséges megműteni, mert csak a zsír jön ki ott neki. A kutyust semmiben nem zavarja ez.
2009. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de számomra az utolsó válaszoló kommentje volt a leghasznosabb, merthogy engem az most sehogy sem érdekel, hogyha törzskönyvezett kutyust vettem volna, akkor nem lenne ilyen gondom. Én ezt a kutyát szerettem volna, és ez a kutyus megszületett, valakinek gondoskodni kell róla is. És arról senki se tehet hogy ő így született...
2009. aug. 9. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem is volt egy kutyusom,akinek köldöksérve volt,de neki amikor feküdt akkor is kidudorodott.Állatorvos azt mondta,hogy még nem kell műteni mert nem olyan súlyos.Mindig figyeltük és végül a műtét nem is kellett.A sérv nem múlt el neki,de semmi baja nem lett tőle.

2009. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, neked az volt a hasznos válasz, de mégis 0%-ban hasznos lett:D 2 hülye egy pár, vagy hogy is van ez?:D
2009. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!