Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állandóan elszökik a kutyám....

Sophie12 kérdése:

Állandóan elszökik a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elköltöztünk a másik házunkból (ahol most apum lakik) és beköltöztünk egy újba, de ezt csak béreljük. A kutyámat elhoztuk. A kapu melletti kerítésen vannak ilyen kisebb lyukak, de ott simán átfér. Eddig sosem szökött ki, azonban most előszeretettel bújik át. Kb 1 km-re van a másik ház, és ő folyton odamegy (apumhoz). Sosem megy más felé, mindig csak apumhoz megy. Onnan aztán minden nap hozhatjuk haza vagy autóval, vagy kézbe, stb. Sokszor rászóltam már, hogy nem szabad, próbálom nevelni meg minden, de egyszerűen már nem tudom mit tegyek. Sosem jön haza, mindig ott akar maradni. Ott lakott ugye 2 évig, lehet hogy azért.. Már fél éve itt lakunk, de csak az utolsó pár hónapban kezdett el elszökni. Régebben csirkéket is ölt, de arról leszokott. Tehát a keritést nem lehet megcsináltatni úgy, mert akkor az egészet le kell bontani, vasból van ugye stb. Megkötni kéne, tudom, de én nem szeretném szegényt megkötni! Semmi ötletem sincs mit tegyek. Ha reggel megyek suliba, jön utánam egy darabon, aztán meg apumhoz. Nincs annyi időm reggel hogy visszavigyem.. És egyszer TUDOM, hogy elfogják ütni, mert egy forgalmas úton át kell mnennie ahhoz, hogy eljusson apumhoz. Fogalmam sincs mit tegyek. A kerités felejtős, megkötést nem szeretném, nevelem de nem hat. Ötlet? ( Az előbb is eltünt 5 percre, halálra aggódtam magam ,gondoltam megint elment, de most visszajött.) Ja, egyébként csak akkor szokott elmenni, ha valaki más is elmegy. (Pl. anyum dolgozni - én suliba , boltba, stb) Sokat szoktam vele játszani, tanitom stb. Foxi beagle keverék, 3 éves lesz
2012. okt. 20. 15:14
 1/4 A kérdező kommentje:
és sétáltatni is szoktam!
2012. okt. 20. 15:15
 2/4 anonim ***** válasza:

Megkötés nem igazán jó megoldás.


A kutya jobban ragaszkodik személyekhez mint helyhez. Tehát lehet hogy apudat választotta. Próbálj meg minnél többet foglalkozni vele. Olvass kutyás/kutyakiképzős könyveket. És akkor elképzelhető hogy nem fog elszökni ha már téged tekint főnöknek.


Esetleg meg lehetne csináltatni a kerítést :)

2012. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah az olvasás nem elég :) be is kell tartani az ott leírtakat. És azt akartam még hogy meny el vele kutyaiskolába az jó kapcsolat építés kutya gazda között. :)
2012. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Építsetek kennelt, vagy foltozzátok be a kerítést rondán, de hatásosan, és feküdjetek rá a falkavezérségre, meg úgy általában a kapcsolatotokra. Ha egyedül nem megy, van kutyaiskola meg házhoz járó szakember, aki segíthet.
2012. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!