Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen szabály/törvény?

Létezik ilyen szabály/törvény?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném nem vok tenyésztő.

Eladtam egy kutyát.1 hónapja vitték el, még nem töltötte be a 3 hónapot.És felhívott az állatorvos hogy a kutya veleszületett betegsége miatt el kellett oltani.....(amitől én nem tudtam és ő is mondta hogy ezt a gazda nem is tudhatta)és hogy mivel a kuyta nincs 3 hónapos köteles vok a kutya árát visszaadni vagy kuytával kárpótolni.Őszintén megmondom ilyenről még nem hallottam.Köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 20. 18:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs.

Tisztelt "doktor úr" prezentált vizsgálati eredményeket? Annak a bizonyos betegségnek az igazolására?

Orvos nem hív fel ilyesmiért senkit. Orvosnak egy dolga van: megállapítani, ha baj van, és gyógyítani a lehetőségek szerint. Max a tulajdonosnak igazolást állít ki a betegségről és a boncolás eredményéről.

Telefonon viszont akár én is közölhetem bárkivel, hogy X. Y állatorvos vagyok .

2012. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Törvény nincs, de egy tisztességes tenysztő megteszi ha beigazolódik h örökletes betegsége volt a kutyának.
2012. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen törvényről én nem tudok DE, erkölcsi kérdés hogy vissza adod a pénzt mivel a te hibád a kutya halála.. Ezért legalább annyi kárpótlással tartozol hogy a kutya árát visszaadod.. Ha nagy korrekt akarsz lenni akkor még az oltásokat is kifizeted amit eddig kapott.. Ez persze magán vélemény..
2012. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Kérdés az, hogy genetikai betegsége volt, vagy pedig egy születési rendellenesség. Mert nem mindegy. ha genetikai a probléma, akkor a kártérités jár, ha egy rendellenesség, akkor a te döntésed, mert az előfordul bárhol, bármikor.
2012. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

utolsó!te miről beszélsz?

Azt mondta az állatorvos küld róla papírt....nagyon kíványcsi vok rá.De az is azt ír amit akar, főleg ha pénzt kap érte.

Utolsónak még annyit hogy két tiszta/oltott bent tartott kutyáról van szó.

2012. okt. 20. 19:06
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan el tudtok képzelni egy állatorvosról olyasmit, hogy a kutya tulajdonosától elkéri a tenyésztő telefonszámát és azt felhívja, majd közli, hogy fizessen, mert.....

A tenyésztőtől szerződéssel vásárolt kutyánál is csak orvosi leletekkel igazolt betegségre lehet a garanciát kérni. Nem bemondás alapján.

2012. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
utolsót a 4. válaszolónak gondoltam
2012. okt. 20. 19:08
 8/23 anonim ***** válasza:

Boncolási jegyzőkönyv nélkül, ami igazolja az orvos megállapítását, semmit sem kell tenned.

Amúgy van szerződésetek a vevővel??

2012. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem benne van a szerződésemben, hogy csak akkor él a garancia, ha az általam megjelölt állatorvos állitja ki a szakvéleményt. pont azért, hogy elkerüljem az esetleges félreértéseket.
2012. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy a kutyáid bennt tartod, és oltottak az nem jelent semmit. Azért mert ők egészségesek, még nyugodtan örökithetnek genetikai betegségeket. mert lehet, hogy hordozók. Mi volt a betegség? azt nem mondta a doki?
2012. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!