Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen szabály/törvény?

Létezik ilyen szabály/törvény?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném nem vok tenyésztő.

Eladtam egy kutyát.1 hónapja vitték el, még nem töltötte be a 3 hónapot.És felhívott az állatorvos hogy a kutya veleszületett betegsége miatt el kellett oltani.....(amitől én nem tudtam és ő is mondta hogy ezt a gazda nem is tudhatta)és hogy mivel a kuyta nincs 3 hónapos köteles vok a kutya árát visszaadni vagy kuytával kárpótolni.Őszintén megmondom ilyenről még nem hallottam.Köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 20. 18:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszadóknak.azt mondta az állatorvos veleszületett idegrendszeri betegsége volt.

a félreértéseket elkerülve, nem a pénzt sajnálom, mert természetesen visszaadom, ha megérkezett az orvosi papír.a kutyát sokkal jobban sajnálom, mert sokkal többe nézem a kutyát, mint némelyik embert.Pl:4. válaszoló.Minősíthetetlen vagy, úgy vádaskodsz, hogy fogalmad nincs semmiről.Szánalmas vagy.

2012. okt. 20. 21:03
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A pontos betegség neve..leletek a kivizsgálásról, kórmegállapításról? És, mivel lealtatta a doki, a boncolás jegyzőkönyve.Ha mindezt megkapod, magad is tudni fogod, vagy a szuka, vagy a kan örökíti a betegséget.

Azt viszont furcsállom, hogy a kedves gazda neked nem jelezte, valami nincs rendben a kölyökkel.

2012. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A 4. válaszolót törölték,így aki negyedik lett nem neki szól amit írtam.

Aki megvette azt mondta hogy a kutyus fulladozni kezdett és összesett.

Nem szeretnék belőle cirkuszt.Mint már írtam a kutyát sajnálom nem az árát.

Csak szerettem volna tudni van-e ilyen hogy visszakérheti a vásárló az árát....mert járhat más is így....:-(

Köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 21. 09:36
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem külső behatás miatt fulladt meg a kiskutya (gondolok itt darázsra) akkor valószinűleg egy veleszületett szivbetegsége volt, a sulyosabb esetekben ahogy a kiskutya eléri azt a kor, hogy nyulik, ez az a 3-4 hónap, nö a testtömege, és itt már a beteg sziv nem birja el a terhelést. ha az orvosi papiron a PDA, ill. az aortaszűkület szerepel, akkor bizony tartozol kártéritéssel, mert az egy genetikailag öröklődő betegség.:(
2012. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Miután feketén csináltad az egészet, miért kérhetné vissza? vagy talán be vagy jelentve mint tenyésztő? és ebből adózol?
2012. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha epilepsziás volt akkor szintén fizethetsz...
2012. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Még mindig nem írtad, van-e szerződésed a vevővel? Ha van, annak alapján jár neki bármi. Ha nincs, akkor csak szerzel egy haragost magadnak.Max a lelkiismereted alapján dönthetsz még, ha valóban orvosilag igazolt az öröklött betegség.De akkor boncjegyzőkönyv, kórkép leírás elvárható.
2012. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Magát az epilepsziát nem tudja boncolással bizonyítani...
2012. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egy szó sem volt idáig epilepsziáról.
2012. okt. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Hogy állapitja meg a doki, hogy öröklött idegrendszeri betegség??????? csináltatott egy MRI-t ami kimutatta, hogy van az agyban elváltozás??????? mert annélkül ez nem igazán megy.
2012. okt. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!