Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorki kutyám feje tetején...

Ramada kérdése:

A yorki kutyám feje tetején ezüst és a hasa, a többi fekete cser mikor lesz ezüstös kb most 5 hónapos és 1kg 40 deka ill kb mikor várható az első tüzelés? Köszönöm aki válaszol.

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
1 éves kora körül váltja le a szőrét és 6-8 hónapos kortól várható a tüzelés.
2012. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általában ezüstösödik először a feje és utána cseresedik, de persze vannak kivételek, hogy rögtön cseresedik :-)

Amilyen a töve a szőrének kb. olyan színű lesz a végleges de ez is változhat 1-2 árnyalatot !

Általában 2 éves korukra érik el a végső színt... ellés után kivilágosodnak utána megint visszasötétednek :-) vagyis hasonló színe lesz mint addig volt.

A tüzelésre nem tudok mit írni mert mindegyik másképpen tüzel ritka ha fél éves korukra betüzelnek. Tapasztalat, általában 9-10 hónap körül tüzelnek először ( de mint írtam minden kutya más és más....)

2012. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, mondd h azért érdekel a tüzelés, mert el akarod zárni, vagy jobban akarsz rá vigyázni, vagy mittudomén! Ugye nem azért, mert érdekel h mikor viheted a kanhoz?
2012. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom pároztatni,orvos is mondta veszélyes nagyon mert picike,nem is gondoltam rá csak kiváncsi voltam mikor lesz a tüzelés mert sokan azt mondták elöbb mert kistestű.
2012. okt. 22. 12:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Valaki megtudná mondani hogy mekkora lesz,minél kisebbet szeretnék.Tudom h nincs mini de én ilyet akartam.Nagyon szép kiskutya tényleg formás mindenki mondja egy tündér.A szempilláját vágatom mert utoljára 4és fél centis volt a kutyakozmetikus lemérte.Hihetetlen de azt mondta van ilyen.Nagyon eleven és imádja a kutyákat,de csak kiskutyákkal engedem játszani mert mindig rátaposnak a nagyobb kutyák.
2012. okt. 22. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
nem nagyon fog már nőni ha ez megnyugtat , általában a fogváltás után ők megállnak! Nem hiszem, hogy eléri a 2 kg-os súlyt!
2012. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És már váltotta a fogát nézegetem de nem látok különbséget picik a fogai de a bútorok sarkain észrevettem hogy rághatnéka van.Meg talán van egy kis szájszag.Viszont fésülködni nem szeret pedig filcesedik a szőre azt levágom.Melyik a legjobb kefe a yorkinak a sürübb vagy a ritkább fogú?
2012. okt. 22. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy rövid vagy hosszú a szőre.

meg kell fogni és megfésülni. Nem ő mondja meg, hogy szereti e vagy sem! tedd fel egy magasabb helyre asztal, mosógép stb. és keféld ki!

lehet venni bontókefét, meg fémfésű sem árt ha van otthon :-)

2012. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!