Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » , , Nemzetközi" kutyachip?

, , Nemzetközi" kutyachip?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én szlovákiai vagyok, és a kutyámat is itt chipeztettem, és ott váltottam neki ki az útlevelet. (Szlovákiában már régebb óta kötelező). Viszont egyrészt sokat járkálunk át Magyarországra, valamint van itt hétvégi házunk, és nyaranta ott ki is van engedve az udvarra a kutya. Ezért esély van rá, hogy Magyarország területén elveszik.

Az ő szlovák chipje ugye értelem szerűen a szlovák adatbázisban regisztrálva van, de nincs a magyarban. Szerintetek van erre lehetőség? Hol kéne ezt kérnem, hogy regisztrálják be a magyarba is?


2012. okt. 24. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha bemész egy állatorvoshoz, és megkérdezed, akkor ő fog tudni erre válaszolni, és ha simán lehet regisztráltatni, akkor ő be is regeli helyben.
2012. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. A kutya Szlovák chipet kapott. Így ha megnézik, azt azonnal látni, hogy nem magyar chip (ha jól tudom az ISO 3166-1 szerinti numerikus kódolásban szerepel benne az országazonosító). Nem is fogják ezek után a magyar adatbázisban nézni, hanem a kibocsátó országtól (jelen esetben Szlovákia) kérdezik le.
2012. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a második leírta: épp azért kell az adott ország adatbázisában bennelenni, mert a kódban benne van az ország is. Így ha pl eltűnik a kutyád, és itt valaki leolvastatja a chipet, a doki tudni fogja, h nem "itthon" kell keresni a gazdáját.
2012. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Nem célom egyébként őt elveszti, de hát mégis utána néz az ember... :)
2012. okt. 24. 09:51
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Na és ha külföldi kutyát vesz az ember, de Magyarországon tartja... Akkor is külföldön ketesik a gazdit, csak mert mondjuk külföldi kennelből való?...
2012. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez egy jó kérdés. Én annyit tudok, hogy velünk hogyan volt. A kérdező vagyok egyébként. A párom, aki szintén szlovák állampolgár, és ott is él Szlovákiában, Magyarországi menhelyről fogadott örökbe kutyát. Viszont ,,otthon" (Szlovákiában) hordja orvoshoz, és szlovák útlevelet is kapott. Mikor kérdeztük a doktornőket, akkor mondták, hogy nem gond, hogy magyar a chip, átírják a tulajt a páromra, és kapott egy szlovák útlevelet a HUN jelzésű chipjéhez.

De ez nekem is fura, nem is értem, akkor hogy van ez...

2012. okt. 24. 10:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ilyenkor a külföldi tulaj adatait a magyar adatbázisban rögzítik. Ha gond van igaz, hogy nálunk keresik, de az ottani címet, nevet, stb találják meg.
2012. okt. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha külföldi kutyát vesz az ember, azt úgyis át kell iratni a nevére. Szóval besétál szépen az állatorvoshoz, bemutatja a szerződést, a kutyát regisztrálják erre a chipszámra az ő nevére és címére, a réginek meg kérvényezi a törlését.
2012. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az itteni rendszerbe is be lehet regisztráltatni.Persze, fizetni kell érte.
2012. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 alice_L ***** válasza:

Nekem magyar chipezésu kutyam van, viszont Franciaorszagban élek, igy itt regisztraltattam a chip szamot. A chip egyértelmuen magyar szarmazasu, de a helyi adatbazist kérdezik le.

A magyar adatbazisban benne sincs, egyrészt mert akkoriban még volt ketto is és jo nagy kupi, masrészt mar nem jarok Magyarorszagra.

Szerintem regisztralt a chipet a magyar adatbazisban, igy ha lekérdezik egyurtelmuen megvan hogy ki a gazda.

2012. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!