Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férgesség? Mit tegyek?

Férgesség? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

elkaphatják a kutyák egymástól, (eddig nem volt semmi benne, ma egy darab rondaság volt a kakijában) vagy ha kimarad egy - két féreghajtás akkor mi történik ember elkaphatja tőle esetleg főtt sertés csont okozhatja

help!

(kérdőjeleket nem enged írni ez a remek oldal a magyarázathoz) sry



2012. okt. 24. 09:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre kell féregteleníteni mindet.

Ember tudtommal elkaphatja.

Főt sertéscsont okozhatja ha nem volt eléggé megfőzve. De elkaphatták már kutya kakiból is akár.

2012. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
nem már. hanem más kutya kakijától..
2012. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ember elkaphatja, más kutya elkaphatja, nem jól főtt sertéscsontnak lehet hozzá köze, de valószínűbb, hogy simán csak összeszedte az utcán, előfordul. Sétálj el a dokihoz, kérj tablettát, két adagot, hogy két hét múlva meg tudd ismételni a kezelését, és a petékből frissen kikelt férgek is elpusztuljanak, illetve a házban élő többi állatot (kutya-macska) is célszerű most féreghajtani, hogy ne kaphassák vissza egymástól.

Azért kell amúgy rendszeresen féreghajtani, mert amikor már ürülnek a férgek, az durva fertőzöttség, sokáig észre sem venni, hogy férges a kutya, de attól még az ugyanúgy kezelésre szorul.

2012. okt. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

láttam 1 db vmit a kakiban de lehet cska egy spagetti volt... nem tudom... a férgek nem csapatostul ürülnek?

ja és a kakinak nincs más állaga ilyenkor?

2012. okt. 24. 10:06
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy spagetti emésztetlenül jött ki a kutyából, akkor nagyon nagy baj van. Nem feltétlenül ürülnek csapatostul, kivéve féreghajtáskor, amikor ugye tömegesen pusztulnak. De tökmindegy, mi volt az, ha kimaradt féreghajtás, akkor pótold most, és ha utána ürít férget, akkor mehet az ismétlés.
2012. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

oké, mindenképp ez lesz, de am lehet nem spagi volt mert az nem ilyen rugalmas és nem vékonyodik a vége.

soha nem volt még benne ilyesmi, és kissé ráparáztam, h el ne kapjam tőle, mert velem aludt ma is :S

2012. okt. 24. 10:31
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha nyalogatja a szádat akkor van esélyed rá.. Levegőben nem terjed :)
2012. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
az a tré h előfordul, h hozzám ér az orra :S szájon nem szokott nyalni. mik a tünetek :D ? van vmi konkrét jele ha egy ember elkapja?
2012. okt. 24. 10:40
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

Én úgy tudom, ha amúgy más nem indokolja fél évente érdemes féreghajtani, lakásban tartott kutyáknál vagy ha kisgyerek van akkor negyedévente, mindenesetre évente biztos kell kapnia, hiszen oltani is kell és olyankor az állatorvos mindig ad féreghajtót. Most akkor hány féreghajtás maradt ki? Mert ha 3 éve nem volt kezelve akkor ne csodálkozz.


Amúgy ember is elkaphatja, de kicsi a valószínűsége felnőtt, egészséges ember esetében. Inkább gyerekeknél és rossz higiéniai körülmények között élőkre, gyengélkedőkre jellemző. Nem kell a kutyát puszilgatni, és mindig kezet kell mosni utána, főleg ha tudod, hogy férges. Étel közelébe nem szabad engedni. Ha elkapod akkor valószínűleg kezdetben sok tünete nem lesz, de a végbéltájéki erős viszketés, ami főleg éjszaka a legkínzóbb, az a legjellemzőbb tünete, később indokolatlan fogyás, de odáig normális ember nem jut el. És persze a székletben ürülő férgek. Nem csoportosan ürülnek, lehet benne egy darab is.


Egyél sok fokhagymát és nem lesz semmi bajod. Nekem is volt egy tacskóm amit tanyáról hoztam, kezdetben full férges volt, kínlódtunk a kiírtással. Volt, hogy képen nyalt véletlenül, mert fölugrott, de nem lett semmi bajom.


Főtt hús, csont biztos nem okozta, ez hülyeség, bárhonnan máshonnan is összeszedi, hiszen kutya mindent összenyal, szaglászik, dögöt, ürüléket eszik stb. természetes, hogy előbb utóbb elkapja, azért is kell rendszeresen kezelni. Ha nem így lenne, elég lenne életében egyszer féreghajtani, de nem így van.

2012. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

"Én úgy tudom, ha amúgy más nem indokolja fél évente érdemes féreghajtani"


Rosszul tudod. Törvény írja elő a 3 havi féreghajtást.

2012. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!