Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a férgesség tünetei?

Mik a férgesség tünetei?

Figyelt kérdés
A kutyusom ma reggel óta duplaannyit pisil mint eddig...És azt vettem észre,hogy néha úgy megy,mintha húzná a popóját:S lehet,hogy férges???
2009. dec. 14. 20:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Mit tegyek,ha az?:'(

Szerdán megyek oltatni,akkor kaphat féreghajtót? Kibírja addig?:'(

10 hetes.

2009. dec. 14. 20:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom tünetei azok voltak h. nagyon sokat evett és marha nagy volt a hasa,meg olyan furcsán billegett járás közben a pocija.Én elmentem a gyógyszertárba és ott vettem ,ha jó emlékszem féreghajtó tablettát.Aztán jobban lett.

Am szerintem ki fogja bírni nyugalom.

2009. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

=> pl. [link] stb

2009. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Férgesség tünetei: a kutya ZABÁL-ZABÁL-ZABÁL, örökké éhes, de nem hízik, sőt, ellenkezőleg, nagyon lesoványodik, a hasa viszont felpuffad. A kaksijában és/vagy a végbélnyílása mentén fehér férgeket találni. (Az enyémnek hosszú, vékony, tésztaszerű volt, még mozgott, de hallottam már apró, vastagabbról is, szóval lehet másmilyen is.) A farka a szokottnál sokkal lejjebb lóg.

Be kell neki adni a tablettát (10 kg/1 db), az szépen kipucolja, úgy, hogy enyhe hasmenést idéz elő a kutyusnál.

(Nem tom, sztem a te kutyád a leírt tünetek alapján nem férges, de pár napot biztos kibír, míg dokihoz jut.)

2009. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pisi mennyisége nincs összefüggésben a férgességgel.

A férgesség tünetei: mérhetetlen zabálás, felpuffadt, nagy has, de valójában sovány, esetleg férget is kakil, és a végbél tájéka viszket (húzza a fenekét a földön=radírozik).

Honnan hoztad? Hányszor volt féreghajtva eddig?

A férgesség okozhat gondot, ha súlyos. A kutya ilyenkorra csontsovány, de a hasa még mindig hatalmas, extrém esetben férget is hányhat.

Bármelyik állatpatikában vagy állateledelesnél lehet kapni féreghajtó tablettát vagy pasztát, és az adagolást is elmondják. Ha lesz féreg a kutya kakijában, 2 hét múlva meg kell ismételni a féreghajtást.

2009. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyáron adtam a kutyámnak féregtelenítő pasztát. Nem hányta ki, tehát hatnia kellett volna. Mégsem hatott! A kutya kedvetlen volt, feküdt egész nap, a hasa fel volt puffadva. Elvittem dokihoz, aki nem tudta mi lehet ez. Még szerencse, hogy mondtam neki, hogy volt féregtelenítve, mégis olyan tüneteket produkál mintha férges lenne. A doki adott Drontal tablettát, 3 napig kellett adnom neki, és rendbe jött.
2009. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!