Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát/12 hetes/esőbe,...

Sága kérdése:

Kölyök kutyát/12 hetes/esőbe, hidegbe hogy vigyem le sétáltatni? (angol cocker spániel)

Figyelt kérdés
kell-e rá valamilyen ruha hogy ne fázzon meg,vagy ne ázzon el teljesen?Vagy ez felesleges?

2012. okt. 24. 18:04
1 2
 1/12 Csivibaba ***** válasza:
23%

Szia!

Én a helyedben még nem vinném le. Hány oltása van meg? Mert amíg nincsenek meg az oltásai, addig nem ajánlott kivinni.

Egyébként, én mikor úgy láttam, hogy fázik a kutya, akkor nem maradtunk sokáig, vagy adtam rá pulcsit. Szakadó esőben meg szerintem nem nagyon szeret majd sétálni :-)

2012. okt. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsi azt elfelejtettem megkérdezni hogy séta közben ha más kutya jön azzal összeismerkedhet,mert még nincs meg az összes oltása?
2012. okt. 24. 18:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még ne haverkodjon. Mikor kapja az utolsó oltást?

Egyébként nem hiszem, hogy fázna, ha esik, akkor meg úgysem vagytok lent sokáig.

2012. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát azt még nem tudom mikor lesz az utolsó oltása ,mert 3-at kapott már és még állítólag 3-4-et fog kapni,holnap megyünk kutyadokihoz és majd megkérdezem.
2012. okt. 24. 18:21
 5/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
3 oltással már nyugodtan viheted kutyák közé is szocializálni. Ez a legideálisabb időszak rá. Ha sokat vagytok lent sétálni, játszani, akkor a szőre is és a szervezete is alkalmazkodik az időjáráshoz. Ha mozog, játszik, akkor nem fog fázni. Ne kényeztesd el, ne csinálj belőle flexis szobakutyát!!! A spániel egy kemény, sportos munkakutya, aki igényli a munkát és a foglalkozást...
2012. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem nem is akartam szobakutyát faragni belőle csak aggódtam nehogy megfázzon,de akkor majd hozzászokik az időjáráshoz.Köszi a választ ment a zöld jel.
2012. okt. 24. 20:08
 7/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Három oltással már nyugodtan sétáltathatod, ismerkedhet a többi kutyussal is.

Felesleges felöltöztetni, van bundája, majd hozzászokik a sétákhoz.

Ha úgy látod fázik, inkább többször vidd le, rövidebb időkre.

Amig mozog és játszik, nem fog fázni. Szakadó esőben, meg várj kicsit az indulással, amig csillapodik az eső.

2012. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy ha hazaértek, legyen lehetősége megszáradni. Nyilván, ha amúgy melegben van a lakásban, akkor ez adott. Vizesen, havasan viszont ne hagyd hideg előszobában, stb mert akkor tényleg megfázhat. Amúgx szakadó esőben nem kell sokáig sétálni, pisi, kaki és kész. Én nem tartom ésszerűnek, amikor emberek órákig vannak kint az esőben a kutyával, csak hogy megmutassák, hogy ők milyen kemények.
2012. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségeteket,akkor tök jó nem kell ruhát szerezni neki,amúgy se akartam volna csak hogy ne fázzon meg,de akkor majd megszokja,és ha hideg van akkor majd többször rövid időre megyek le vele.Még egyszer köszi mindenkinek.
2012. okt. 24. 21:39
 10/12 Maxitabi ***** válasza:

A kutyi csak szokjon hozzá a napirendhez, a jótanácsok meg már elhangoztak, csatlakozom..

Amúgy én nem vagyok "kemény", de a kutyánkak igen nagy szüksége van a mozgásra; mienket egyáltalán nem zavarja az eső, a havat meg élvezi is. Az lenne nálunk a gond, ha nem lenne lemozgatva.. Utána "alsó mosás", szárítás van, de megéri nekünk is esőben ázni..

2012. okt. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!