Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a 4 hónapos németjuh...

Miért fél a 4 hónapos németjuhászom minden más kutyától? kertben él és semmilyen negatív élmény nem érte nagyobb kutyávtól! Félelmében mindig ugat az utcán és séta közben is.

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor az én csivavám kicsi volt, ő nagyon ugatott, bár volt amikor inkább csenben maradt és lefeküdt a földre, nem akart tovább sétálni, de ezt 1 éves korára kinőtte. Szerintem a németjuhászod is kinövi, ha a környezetébe beilleszkedik. Bíztasd séta közben, gugolj le mellé és simogasd meg. Bíztató szavaknak használd ezeket: "Gyere, nincs semmi baj... csak sétálgatunk..." vagy 'Jajj te kis rosszcsont, hát mitől félsz? Gyere szépen." Persze ezt kedvesen és hizelgően mondd neki, ha ez se válik be, próbáld meg később, mondjuk 2-3 nap múlva. És ha belejön, akkor PÓRÁZON hagyd, hogy arra vigyen, amerre akar menni! =) Az enyém így volt és mostmár ha utcán megyünk, igazán talpraesett. =)
2009. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt fokozatosan szoktatva kutyatársasághoz?


Semmiképp se "dícsérd" meg a félelméért (ha az első válaszoló tanácsát követed azzal jó esélyel csak megerősíted a helytelen viselkedést, a félelmet, mivel olyan mintha megdícsérnéd érte...)

Fokozatosan vidd kutyák közé, előszőr egy nagyon szelíd, jól ismert kutyával ismertesd össze. Ha fél, ne nyugtatgasd, tégy úgy mintha észre se vennéd. Legyél határozott. Ha ugat sétáljatok arrébb majd pár perc múlva próbáljátok újra. Közben játékkal, finom falatokkal próbáld elérni, hogy rád figyeljen, és dícsérd ha jól viselkedik.

2009. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a jutalomfalat se tudja elvonni a figyelmét séta közben más kutyáról.
2009. aug. 10. 07:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál ez teljesen bevált 2 utcával arrébb mentem egy házhoz, ahol találkozott kutyákkal. Ha nem értesz a kutyák viselkedéséhez, akkor felesleges válaszolnod, mert ait te írtál mégannyira se okos, mint amit én. Ez nem lenézés, csak tudok nekem van némi tapasztalatom.
2009. nov. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!