Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistestű kutyák miért élnek...

A kistestű kutyák miért élnek tovább, mint a nagytestűek?

Figyelt kérdés
Egy rotinál pl a 12 év már nagyon szép kornak számyt, míg egy kistestű jobb esetben akár 18 évet is élhet. Miért 8-9 év az átlagéletkor egy nagytestű esetében, míg egy kistestűében 15 év körüli? Tudom, hogy vanak kivételek, még mielőtt vki azzal jön, hogy hát az én vizslám 17 évesen halt meg, de ugye nem ez a jellemző ha megnézzük a fajtaleírásokat.
2009. aug. 9. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert sokszor aktívabb az életmódjuk, jobban megvan tervelve a szervezetük (l: őrző-védők), és nagyobb súlyt cipelnek.

Ezért pl. nem ritka náluk, hogy az ízületeik tropák lesznek, leszakadnak a belső szerveik, csípőficam etc.

A kistesűteknek max a túltenyésztés miatt lehet bajuk, náluk egyszerűen kevesebb a súly és sokszor a mozgás is.


Pl az én kutyám pireneusi hegyikutya, 10-13 évet élnek, most 9 a kutyám,már látszik rajta az öregség. 80 kg, szóval nem kis súlyt cipel, ráadásul állandóan ugrál, bolondozik, ami nagyon kifárasztja.

2009. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Remélem a kutyusod még nagyon sokáig veled lesz.
2009. aug. 9. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Az hogy medig él egy kutya az gazdafüggő is bármint olyan gazda ahonann kaptátok a kutyát, meg persze a termetétől is függ, amugy szerintem nem teljesen igaz hogy a kistetűek tovább élnek.
2009. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát pedig a fajtaleírások szerint igaz... Ha nem hiszed el, nézz meg egy-kettőt.
2009. aug. 9. 21:32
 5/6 A kérdező kommentje:

"bármint olyan gazda ahonann kaptátok a kutyát"


??????????????

2009. aug. 9. 21:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy a gondolom a második válaszoló a tenyésztőre céloz, hogy tőle is függ a kutya minősége.

De az átlagéletkor sajnos tényleg alacsonyabb a nagytestűeknél.

Köszönöm, én is remélem, imádom az én kis nyuszikámat:)


Első voltam.

2009. aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!