Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy a kutyám a lábát megrántotta, vagy eltörte?

Figyelt kérdés

Ma reggelre a bal első lábát fájlalja a kutyám. Sántít rá. Lefogtuk ketten, hogy megnézhessem, hogy mi a gond, behajlítottam, hogy hátha esetleg szög, vagy hasonló lehet a felelős a fájdalomért, de amikor behajlítottam akkor nyüszögött és morgott. Valaminek még külsőleg látszania kellene, hogy eldönthessem, hogy törés-e, vagy rándulás? Mert kb egy másfél nap, amire behurcolom a kutyát az állatorvoshoz, mert már 1x megharapott azért, hogy beakartuk tenni a kocsiba, hogy orvoshoz elvinni. Az orvos, meg nem ér rá, hogy kijöjjön szóval csak az az egy út marad, hogy bevigyem. Valakinek tapasztalat? Még nem volt dolgom ember törött lábával, kutyáéval meg még úgy se szóval... nem tudom. Ilyenkor gondolom az egész lábnak be kell dagadnia, legalábbis a logika alapján. Vagy mindkét esetben beszokott dagadni az egész?

Illetve mennyi idő mindkét esetben a gyógyulási idő? Mert... eléggé izgága a kutyusom aztán... nem tudom, hogy ha esetleg begipszelik neki akkor azt hogyan viselné el :S

Köszönöm szépen a segítséget. Ha sikerülne, akkor ma, vagy legkésőbb holnap megpróbálnám bevinni a kutyát.


2012. okt. 27. 09:47
 1/5 A kérdező kommentje:
A morgásnál még annyit, hogy nem jajongott szegénykém annyit, de... látszott rajta, hogy fáj neki. De most olvasom, hogy általában be sem lehet hajlítani ha törés van. Ettől függetlenül elviszem az orvoshoz, de azért szeretném kb tudni, hogy mire számítsak majd.
2012. okt. 27. 09:50
 2/5 A kérdező kommentje:
most már per moment nyalja a sérült területet :S
2012. okt. 27. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:
2 ten kelletek ahhoz,hogy lefogjátok? A kutya olyan adrenalin löketett kap ilyenkor,hogy még komoly fájdalmat se jelez rendesen. Én a helyedbe nem tekerészném a lábát,hiszen tényleg nem tudhatod igy,hogy törés,rándulás,szakadás van-e a háttérben !? Inklább nyomás vele dokihoz,és ő tapintással is már okosabb lesz,pláne egy rötgen-el !
2012. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb, ha elviszed orvoshoz! Ne nyomogasd, meg tekergesd a lábát, mert lehet, hogy ezzel még rontasz is a helyzeten. Az is lehet, hogy a térde ficamodott ki, vagy a csípője fáj, akkor is húzni szokták a lábukat. Jobbulást a kutyusnak!
2012. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a csípője fáj, legalábbis ahogy akkor nézegettem a lábát... hanem... ami az embereknél lenne a csuklórész... arra reagált hevesen. A kocsi még nincs itthon, de délután már szabad lesz és akkor tényleg elviszem orvoshoz.
2012. okt. 27. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!