Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annyira szerencsétlen vagyok,...

Annyira szerencsétlen vagyok, nem tudom megállapítani hogy foghiányos-e a kutyám?

Figyelt kérdés
Rajzos német juhászt szeretnék tenyészteni, van 2 szukám, az egyik 2 a másik 1,5 éves. Egyszerűen nem bírom megállapítani hogy hiányzik-e az előzápfoga felül. Alul biztosan megvan, de felül elég közel van a szemfoghoz, de viszont elég nagy, így nem vagyok benne biztos hogy az az. Hogyan tudnám megállapítani? Alul mind a két kutyámnak biztosan megvan, de felül egyáltalán nem vagyok biztos benne. Bíró eddig nem mondta hogy nincs, de ők olyanok is hogy nem is mondják.
2012. aug. 12. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Az állatorvos meg tudja mondani.

Googliban keress rá a kutya fogképletére és próbáld összehasonlítani.

2012. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Most nem rossz szándékból mondom, de ha egy ilyen alap dolgot nem tudsz megállapítani, akkor minek kezdesz tenyésztésbe?


Annyi kennel van már így is... és az ilyenekből mint te, lesznek a szaporítók, mert sorra fognak születni a "hibás" kiskutyák, te ezeket nem veszed észre, elterjed, hogy "selejtes" almokat hozol le, és senki nem fogja megvenni méreg drágán a kölyköket, ezért majd jelképes összegekért fogod oda adni őket minden jött ment embernek.


Aztán pár hónap múlva meg szállhatunk a védörökkel, hogy egy újabb jószándékú haramia kudarcba fulladt üzletét felszámoljuk.

2012. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha foghiányos akkor nem lesz vele tenyésztve, és ameddig nem hozok le almot addig még bőven tanulhatok, úgyhogy kedves második ide nem kell majd jönnöd. Első köszönöm, fél órája hasonlítgatom de vmiért nem megy.
2012. aug. 12. 13:18
 4/10 Bozsikrisz ***** válasza:
54%

A témához nem tudok hozzászólni, de másodiknak üzenném, hogy ez tipikusan az az eset, amikor semmi helye ezzel a szaporító vs. tenyésztő dologgal jönni.

A kérdező alapos, és egy fontos kérdésre próbál választ találni, szerintem semmi kivetnivaló nincs benne.

Állatorvostól nem kérdezted?

2012. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tapogatással?Szemfog mögött húzd végig az ujjad és számold le a fogakat. Fölül hatot kell találj (4 P és 2 M), alul hetet (4 P és 3 M) mindkét oldalon.

És ha nem képhez hasonlítod, hanem a másik szukához (aminek gondolom komplett fogazata van)?

Más ötletem tényleg nincs házi ellenőrzésre.

Ja és állatorvos vagy tenyésztők. 1 perc alatt megnézik neked.

1. voltam.

2012. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, esküszöm hogy nem tudom hogy miért van így, össze-vissza számolom már, szerintem legközelebb holnap nézem meg mert már a kutyák is ki vannak akadva, az a baj hogy hátul szerintem kettő van, a két m-es az egyik mintha csak egy kis "törmelék" lenne, de elvileg az is külön fog, mert sokkal kisebb mint az utolsó előtti. A fene se tudja az állatorvosunk azt mondta hogy ő nem tudja, és egyik bíró se mondta hogy gond lenne, de mivel felmerült ez a gyanúm biztosra akarom tudni hogy nincs gond mert ha van akkor nem akarok kicsiket.
2012. aug. 12. 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Na megint 1. vagyok.

Figyu. Ha az állatorvosod ezt nem tudja, akkor mit tud? Én nagyon gyorsan dokit váltanék, ha arra nem képes, hogy komolyan ránézzen arra a kutyára. Úgyhogy másik állatorvos, vagy tenyésztő.

(Ne érezd magad rosszul, én kétnaponta mérem a kutyám magasságát, pedig jó méretű. Már mindenki hülyének néz.) :)

2012. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kiállításon azért, amelyik szakmai, igen alaposan megnézik a fogakat. Ha gond van, nem "szól" a bíró, hanem szépen beírják a bírálati lapra. Az idősebb kutyád már bőven mehet tenyészszemlére. Ott alaposan megnézik.
2012. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van tenyészszemléje mind a kettőnek, szűrővizsgálatok, minden megvan, csak engem aggaszt akkor is, eddig nem nagyon nézték még meg komolyabban csak a harapását.
2012. aug. 12. 19:03
 10/10 Akiteki ***** válasza:

A tenyészszemlén alaposan meg kellett, hogy nézzék a fogát. Ha ez mégsem történt meg, vidd el egy kiállításra.

Jobb híján a kép alapján hasonlítsd össze:

[link]

2012. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!