Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves spániel kan kutyám...

11 éves spániel kan kutyám néhány éve megfejthetetlen "produkcióval" lep meg minket. Évente 1x-2x fordul elő, olyankor eltart pár hétig: leül, jobbra-balra hintáztatja a felsőtestét és a fejét, szinte önkívületi állapotban rángatózik. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Orvosi kivizsgálás is történt az ügyben (nagyon lelkiismeretes módon), szinte mindent átnézett rajta a doki, ultrahanggal is végigpásztázta a testét, minden negatív volt. Talán valami allergia lehet? (De bőrtünetek nincsenek! )
2009. aug. 10. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy epilepszia?:O
2009. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,hogy beszívott :D:D
2009. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagyis bocsánat ha hülyeséget mondtam(első vagyok) de nagyimnak is volt egy spániele, ilyesmiket csinált és epilepsziás volt... volt hogy csak ennyi, volt hogy rángatózott és habzott is a szája..
2009. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is esélyes az epilepszia. Ez ilyen enyhe változata. Sokan azt hiszik az epilepszia az mindenképp rángatózással jár,pedig az is az,amikor pl leül a kutya egy sarokba,és csak bámul előre rezzenéstelenül.

Szóval szerintem is lehet epilepszia,pláne spániel. Azokra idősebb korban jellemző.

Szerintem amíg ezek a tüntetek vannak,addig nem érdemes gyógyszerezni.

De azért a dokid véleményét kérdezd ki erről.

2009. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló: én nem találom ennyire humorosnak a dolgot! Aki nem állatszerető, az kíméljen meg az otrombaságaitól! A többieknek köszönöm, én is gondoltam az epilepsziára.
2009. aug. 10. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:

szia

az én kutyám is ezeket a tüneteket mutatta.

Csak nekem 1hónaponként ,később ezek sűrűsödtek.

Elmentünk kivizsgálásra: epilepszia,cukorbetegség és inzulinóma(hasnyálmirigydaganat) közül volt esélyes.

Az epilepsziát kizárták,mert a cukra 1-2,5 között volt.

Adtak neki gyógyszert amitől fel kellett volna mennie a cukrának,de nem ment.

Így sajnos az inzulinóma maradt,ami nagyonritka betegség.

Sajnos az én kutyámnak ez volt a baja.

Szteroidot kapott egy ideig amitől egy ideig jólvolt.Utánna egyre rosszabb lett,naponta többször is rájöttek a rángatózások,szinte valamikor óránként.A legvégén olyan rohamokat kapott amiket senkinek nem kívánok végignézni,nézni hogy nem tudsz csinálni semmit.

Amikor az 1.ilyen rohama mutatkozott,bevittük aznap éjjel az állatkórházba amugy mindeg nap 2xjártunk.

Adtak homeopátiás gyógyszert,másnap délután megint rájött az a roham.

Nagyon nehéz döntés volt de el kellett altatni a kutyát.

Majd megszakadt a szívem de helyesen döntöttem.

Több hétig sírtam,nagyon nehéz volt.

Várvizsgálat,cukormérést csináltak?

Reméllem nem ez lesz a te kutyáddal is.

2009. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm, hogy megosztottad velem a szomorú történetet. Utánanéztem a neten, és tényleg nagyon ritka betegség (embereknél 1 millióból 1-2 fő), ami a kutyusodnál volt. Vércukormérés nem volt eddig nálunk, de nem tartom valószínűnek a cukorproblémát. Volt ugyanis egy másik spánielünk, akit 1 évig inzulinoztunk, mert cukros volt, és minden tünetet gyakorlatból ismerünk. (Én is sokáig sirattam, márc.-ban halt meg.)Egy fórumon egy állatorvos azt válaszolta a tünetekre, hogy szerinte koponyprobléma, ha a fejét is himbálja. Most ismét felkeressük a mi orvosunkat, benne nagyon bízunk. Üdvözlettel.
2009. aug. 11. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:

szia

nincsmit...

de nekem aztmodnták az orvosai a kutyának hogy nem ugyanaza a tünete van a magas és az alacsony vércukorszintnek.

Majd írd meg hogy mi volt az orvosnál.

2009. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!