Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyám?...

Mivel etessem a kutyám? Melyik a jobb neki?

Figyelt kérdés

Golden retrieverem van 2éves kan. eddig tápot evett, de most át akarok térni "itthoni kosztra" ez alatt csirkemellet és sertéscombot értek, zöldséget, gyümölcsöt mint pl. paprika, banán alma, répa... és sajt. melyik a jobb? ha én főzök vagy ha tápot adok neki?


valamint reggel vagy este egyen?


2012. okt. 28. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor főzz neki, ha be tudod tartani azt hogy melyik tápanyagból hány %-ra van szüksége. Olvass utána a barf étrendnek. Sokkal drágább lesz egy hónapban sztem mint a prémium táp. De ha nem vagy lusta, és van pénzed miért ne főzhetnél neki. Abban legalább pontosabban tudod mi van. :)
2012. okt. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a kétszeri etetés híve vagyok, akár kistestű, akár nagy. A gyomrot nem terheli le annyira, ha 2x kap kevesebbet.

Reggel száraztápot adok (az a "főétkezés", illetve akkor többet kap) vacsira pedig más. Főtt hús, rizs, zöldség, gyümölcs, stb.

2012. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sertéshúst ne adj neki, kutyának, macskának sertéshúst nem szabad adni. Kicsit drága lesz, ha csirkemellet akarsz neki adni mindennap. Szerintem, ha veszel neki a legdrágább szuperprémium száraztápból, még az is sokkal olcsóbb lesz és megvan benne minden, amire egy kutyának szüksége van.
2012. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mindenképp a főtt kaja a jobb,nincs benne a rengeteg tartósítószer,meg állományjavító,meg színezőanyag,meg ki tudja még mi a bánat,amit a tápokba tesznek,aztán meg tiszta rák minden kutya...
2012. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha be tudod szerezni a megfelelő hozzávalókat, van hozzá időd és türelmed akkor én is a házi kosztot javasolnám, viszont a főzéssel csínján bánnék. Disznó húst csak hőkezelve (főzve-sütve kapjon), de a szárnyasok, marha mehet neki nyersen vagy csak forrázva is. Illetve a zöldség gyümölcsöket sem tudják önmagában hasznosítani a kutyák azt is pürésítve és vagy főzve/párolva kell nekik adni.

Lényeg hogy nézd ki a neked szimpatikus etetési módszert Barf vagy a Prey-model szerinti etetést és az ott alkalmazott alapelvek szerint indulj el és azt szabd személyre a kutyádra. Mind a kettőhöz nagyon jó leírások vannak, miből mennyit kell neki adni.

2012. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csivibaba ***** válasza:

Ehetnek sertéshúst, csak meg kell főzni!

Viszont zöldséget gyümölcsöt simán adtam nyersen. Semmi gond nem volt, az orvos ajánlotta.

A tápokban mindenből annyi van, amennyire a kutyának szüksége van. Viszont ahogy előttem is írták, ha ki tudod számolni, hogy miből mennyi kell és lesz is időd megcsinálni, akkor nyugodtan főzhetsz Te a kutyának.

És szerintem is a napi kétszeri etetés a jó!

2012. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!