Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4hónapos Amerikai...

Kisvinetu kérdése:

Van egy 4hónapos Amerikai staffordshire terrier kiskutyám és ő most 12kg és hogy az sok-e vagy vegyek visza a kajábol egy kicsit?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem sok. Nekem pitbull terier kutyám van.

Az 1 éves és 72 kg.

2012. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na az viszont nem normális, hogy egy pitbull 72 kiló...
2012. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már, hogy 27?
2012. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a 12kg 4 hónaposan. Nekem 3 hónaposan volt 9,5-10kg. Most 10 hónapos, és 26kg :) Viszont kis korában nem jó ha van rajta felesleg, mert megterheli vele az ízületit, azt szokták mondani, hogy akkor jó a testalkata a kutyának ha a 2 hátsó bordája látható vagy gond nélkül kitapintható.
2012. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem neked valami 4. generációs pitbulszerű keveréked van. A 4hónapos staffi az teljesen jó. De ha raksz fel róla képet 2-3at más szögből akkor biztosabbat tudunk mondani? Egy kutyán látszik ha kövér:) Kölyök kutyánál nagyon nehéz beálítiani az ideális testömeget. Nekem a kicsi folyamatosan változik.. Eddig sovány volt úgyhogy növeltem az adagját most kicsit átestünk a ló túl oldalára úgyhogy csökentettük :D Leginkább ezt ránézésre lehet megmodani az a lényeg :)
2012. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. okt. 28. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:
amíg érzed a bordáit és a gerincét, és ahogy áll látod is enyhén kirajzolódni a bordák vonalát, addig nem túlsúlyos és nem is sovány. nem azt mondom, hogy meg lehessen számolni a bordáit de látszódniuk kell enyhén. ha már nem is érezni a bordákat/gerincet, na akkor túlsúlyos a kutya.
2012. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy kis érdekesség. Kan staffink van, a felnőtt súlya évszaktól függően 27-30 kiló. Néhány éve, amikor ugyanebben a súlyban volt, többször megállítottak az utcán, hogy miért nem adunk a kutyának enni, sőt volt aki közölte velem, hogy fel fog jelenteni állatkínzás miatt, mert betegesen sovány a kutyám. A következő alkalommal amikor mentünk az állatorvoshoz megkérdeztem tőle, hogy mi a helyzet, mert folyamatosan ezt halljuk mindenkitől. Mondta a doki, hogy tökéletes súlyban és kondiban van a kutya, de mivel Magyarországon a kutyák több, mint 90%-a elhízott, így az átlagembernek az vált normálissá és az egészséges kutyákat nézik alultápláltnak.
2012. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!