Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk haltihoz?

Hogyan szoktassuk haltihoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagy termetű kuvasz keverék kutyusunk és valamilyen oknál fogva nem tűri meg magán a haltit.

Azért kellene rá mert ha a barátnőm sétáltatja elrántja, meg mivel elég nagy termetű félnek tőle és szájkosarat nem szeretnék rá tenni mert azt sem szeretné meg ez kényelmesebb lenne neki, ráadásul már nem is kell rá költenünk mert tavaly nyáron megrendeltem.

Mikor ráadjuk mindig tépi le magáról, az orrán lévő részt.

Hogyan csináljuk hogy ne szedje le magáról?

(ha kiérnénk oda ahol játszani szoktam vele levenném róla mindig had szaladgáljon velem csak addig kéne még ki megyünk meg vissza)


2012. okt. 28. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát a legfontosabb az, hogy ne erőszakkal adjátok rá, sőt, először ne is rá akarjátok adni, hiszen már vannak vele rossz tapasztalatai. Csak mutasd meg neki, érintsd hozzá a nyakához, az arcához, közben adogasd neki a falatokat, ha nem reagál arra, hogy hozzáér, vagy ha önként ér hozzá (megszagolja), és ha már komfortosan érzi magát haltival a feje körül, meg az arcán, az orrán, mindenütt, akkor egy jutalomfalattal húzzátok át az orrát rajta. Fontos, hogy ne mozgassátok a haltit, ő dugja bele a fejét egyedül. Így adagoljátok neki kicsit a jutalomfalatot, szintén addig, amíg már nem fogja zavarni a dolog, után rá is rakhatjátok, akkor is mehetnek a jutalomfalatok, a leszedésre tett kísérleteit pedig tiltsátok, de ne a haltival, hanem nyakörvvel. Egy ideig ne is rángassátok vele, csak szokja meg, hogy rajta van, és ha már észre sem veszi, akkor lehet elkezdeni rendeltetésszerűen használni.

Amúgy szájkosárhoz pont ugyanígy lehet szoktatni, lerakod a kaját a kosár aljára, és hagyod, hogy kibányássza belőle, boldogan fogja beledugdosni az orrát.

2012. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ráadni rá lehet, nem tiltakozik utána van csak gond.

A szájkosarat nem nagyon szeretjük, amilyet szerintem érdemes megvenni az olyan 10 000ft (vagyis én annyiért láttam).

Ezért is inkább maradnék a haltinál, meg ezzel tudom egy kicsit kontrolálni ha húzna.

2012. okt. 28. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!