Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltakoznak annyira a...

Miért tiltakoznak annyira a szöges nyakörv ellen?

Figyelt kérdés

Amikor elmegyek a kutyámmal sétálni, látom egy-két emberen, hogy teljesen ki vannak akadva, mert szöges nyakörv van a kutyán. Az emberek másik fele 3 métere elkerül minket, mert a nyakörv miatt azt hiszik, biztos valami vadállat(közben meg a hülye is látja, hogy egy játékos, vidám kutyáról van szó). Nekünk azért volt rá szükségünk, mert teljesen hiperaktív a kutyus, sétánál totál meg van kergülve,semmilyen módszer nem használt. Amióta rátettem ezt a fajta nyakörvet, mint akit elvágtak, teljesen normálisan megy a pórázon, nem ugrál, nem húz, nem szaladgál össze vissza, és ezzel együtt azt sem látom rajta, hogy "bármilyen lelki sérülést" okozott volna ez a "drasztikus módszer", Ugyanolyan boldog, ha meglátja a kezemben a pórázt mint eddig. A "ránts rajta egyet, ha húz" módszert sokkal jobban utálta, csak jobban megkergült tőle, sőt rászokott arra, hogy ha húzással nem megy semmire, akkor majd ő is ránt rajtam egyet. A szöges nyakörvnél viszont egyből megértette, hogy ha rángatja a pórázt, az neki is kellemetlen, így értelemszerűen abba is hagyta a rángatást.

Szóval szerintem egy egészséges idegrendszerű és jól szocializált kutyánál nem okoz semmi hátrányt ez a módszer. (Rövid voltam:D:D)


2009. aug. 10. 17:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nem minden kutya viseli el, nagyon függ a kutya mentalitásától és idegrendszerétől. A sajátomon azt veszem észre, hogy ugyanolyan boldog séta közben mint eddig, és hamar rájött, hogy tőle függ hogy húz, és fájdalmat okoz magának, vagy nyugton marad, és nincs semmi probléma, hiszen én soha nem szoktam ráfeszíteni. Azért szerintem a legtöbb kutyának van annyi esze, hogy erre rájöjjön.
2009. aug. 11. 12:24
 12/17 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszaitokat, szerintem a legtöbb igen hasznos volt, még ha nem is ugyanabból a nézőpontból szemlélve. :)
2009. aug. 11. 12:27
 13/17 anonim válasza:
77%
Én 2* probáltattam ki az elektromos nyakörvet kiképzővel, azóta póráz nélkül tud sétálni mellettem az utcán. A szöges nyakörv nem segített, ezért probáltuk ki, s ez bejött.
2009. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Sziasztok!


Most fordulok ehhez az eszközhöz.

Egy terrierem van, izmos, élénk kutya. Nagyon jó tanonc a suliban, de néha nem ártana helyretenni, ha éppen húzni van kedve. A folytó nem vált be. Ha rángatom nagyot kell rántanom, hogy érezze, vagy reagáljon, viszont teljesen frusztrálja a kutyát a millió rángatás.

A kiképző adott, egy folytót, hogy tegyem rá kicsit nézzem meg hogy reagál. Tényleg, mint akit kicsieréltek.. még a süketségén is javított... ! :D Ha lábhoz, akkor lábhoz van.

Így nem frusztrálom a kutyát, egyből, kisebb rántásból is érzi, hogy mit akarok és csak akkor fáj, ha ő is akarja és van annyira intelligens, hogy tudja, hogy ha szó ellenére azt teszi, amit nem szabad, akkor fájni fog.


Egyes kuytáknál szükség van ilyenre. Ő nem problémás, de igényli, h még fiatalkorában helyretegyem a dolgokat, így megkímélem a továbbiakban a rengeteg frusztrációt és félelmet okozó cibálástól.

És hozzátenném, hogy sokkal felszabadultabb volt a kutya a kiképzés során, hogy nem rángattam folytón.


Valamint egyetértek az előttem szólók egyikével is, hogy egy jjó idegrendszerű kutyánál, aki esetleg a vére(terrier), vagy az ivara miatt nagyon élénk és kutyás, ezen fajta a fegyelmezés nem okozhat problémát szakavatott kezekben, vagy hozzáértő felügyelete mellett.


A műanyag bevonatú szögeknek mi az értelme? Ki tudja?

2010. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Azt tudni kell, hogy a szöges nyakörv nem beleáll a kutya nyakába hanem csak kicsit összecsípi a bőrt. Én a fojtót használom ami szintén nem fáj a kutyának, mivel nem fojt úgy, mint sokan gondolják. A kutya nyak izmai amúgy is nagyon erősek ezért se okoz neki fájdalmat, de mindkét kiképző eszközt meg kell tudni használni! Próbáljátok ki mielőtt bármit is gondoltok róla!
2010. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
először is...nem minden kutya számára egfelelő, vannak eléggé érzékeny, vékony börő kutyák, velük óvatosabban kell bánni, sőt lehet nekik elég lenne a sima szorító is...kettő, téved aki azt hiszi,hogy ez nem jó a kutyának, igenis van amelyik kutyafajnak ez kell hogy megtanuljon viselkedni, nekünk Staffordshire terrierünk van, ez kimondoattan az a fajta amelyiken alkalmazható, és kell is! A Staffordok bőre nagyon erős, magas a fájdalomküszöbük. Amióta megkapta már nem ránt el, és mellettünk jön, tudja hogy ha húzza akkor nem jó, ezért megtanulja hogy mellettünk jöjjön, és ekkor már nem kell hogy befele álljon a szög
2011. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 85469 válasza:

szerintem ez teljesen fajtától és példánytól is függ..van aminek nem kell ilyen eszköz, és van olyan ami a karodat is letépi, ha nem raksz rá szöges nyakörvet..

a sok nagyokos pedig aki ellenzi, az valószínűleg nem találkozott még olyan kutyával aminél más nem használ..

2012. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!