Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vonyító kutya a lépcsőházban,...

Vonyító kutya a lépcsőházban, mit lehetne még tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mielőtt vki nekem ugrana, leírnám h állat barát vagyok.

Szóval... 4 emeletes panelban lakom. A felső emeleten van egy Westie, ha jól tudom nincs még 1 éves sem. Egy fiatal, huszonéves páré a kutya. Reggel fél 8-kor elmennek otthonról, a kutya elkezd egyből hangosan ugatni, vonyítani, és megállás nélkül délután fél 4-ig ez megy, amíg haza nem érnek. Már 1,5 hónapja minden munkanap ezt kell hallgatni, de vmi eszméletlen hangos. simán hallani a földszinten is. Többször szóltunk már a gazdájának, h vmit legyen szíves csinálni, mert már az egész lépcsőház megbolondul a kutyától. Azóta sem történt semmi, sőt a kutya már annyira szenved, h az ajtót kaparja kínjában órákon át.

A gazdái 3-4 naponta egyszer viszik le sétálni, akkor is max 5 percre, azzal a címszóval h nincs rá több idejük, meg ilyen hidegbe nem igazán akarnak kimenni. Egyik 7végénelmentek 2 napra vhova, a kutya persze egyedül volt, és még éjjel is zengett tőle a ház.

Engem nem zavar ha vki kutyát tart, szeretem őket. De ez már elviselhetetlen ahogy bánnak vele, és ahogy szenved, és emiatt már a lépcsőház szenved.

Tudnátok vmit tanácsolni, h mit lehetne tenni ez ellen?

Előre is köszönöm!



2012. okt. 29. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A közös képviselőnek kell szólni.
2012. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Közös képviselőnek nincs jogköre abban, hogy bármit is lépjen.

Jegyzőnek kell írásos bejelentést tenni.

2012. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzőnek ÍRÁSOS bejelentés, személysen vidd be. Úgyis azt mondja h neki erre nicns ideje, akkor kérj tőle egy írásos igazolást arról, h neki erre nincs ideje. Pár nap, és intézkedni fog.

Ezzel párhuzamban kérj birtokvédelmi eljárást is.

Illetve tegyél bejelentést a bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu címen.

2012. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az Állatvédőrségnek a bejelentést ne a vonyításról tedd, hanem arról, h nem viszik el a kutyát sétálni és napokra magára hagyják felügyelet nélkül.
2012. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Amit csinálnak állatkínzásnak minősül. Ha vkinek nincs ideje a kutyájára az ne tartson kutyát. Állatvédőknek is lehetne szólni.
2012. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az egyszerű, utat már megírták:)

közös képviselő,az önkormányzat,a jegyző,stb.

de ,én biztos felmennék ,és egész éjjel énekelnék az ajtajuk előtt ,dörömbölnék a falon ( nem az ajtón !)( és vinném a nem kicsi kutyámat is,bár ő kevésbé fenyegetően néz ki,mint én),ja és komolyan megfenyegetném őket,mivel mint állatbarát,és mint ember ,az ő lustaságuk az én pihenésemet zavarja,ergó teszek ellene.nem érdekelnek a kifogások,vagy -vagy ,mert bizony nem mindenkinek kell toleránsnak,és megértőnek lennie!néha,igenis erővel kell megoldani!ha már a szép szó nem használt!!

2012. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Megpróbálok akkor tenni vmit, hátha sikerül.
2012. nov. 1. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!