Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy házörző kutya megöl...

Ha egy házörző kutya megöl egy betörőt, akkor megbüntethetik a gazdáját?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 06:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
7%

Meg. Sőt, mivel a kutya a tied téged perelnek

Gondatlanságból elkövetett emberölés

Hanyagság

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés

vádakkal

Ami =

Kutyádat lelövik

Te meg 20-25 év börtön (ha 18 éves elmultál)

ha nem akkor addig FKB utána börtön

2012. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
ennyi ostobaságot egy helyen régen olvastam
2012. okt. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ki van írva, hogy "harapós kutya", a kutya láncon van (persze hosszú láncon, hogy végezhesse a feladatát, ami a ház örzése), a betörő engedély nékül hatol be a birtokra, szerinem igazságtalanság volna minket büntetni.
2012. okt. 29. 07:18
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom fog változni (vagy már változott) is a törvény. Nem fognak megbüntetni. És ez így helyes. Mit keres egy idegen ember a kertedben, lakásodban a Te beleegyezésed nélkül!
2012. okt. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Amennyiben a kapun ott van a Vigyázat, a kutya harap! tábla, és pluszban a kutya még láncon is van, nincs olyan törvény, ami elitélne!

2012. okt. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Bocsánat, biztos nekem satnya a fantáziám, de nem tudom elképzelni h egy láncon tartott kutya képes megállítani valakit....
2012. okt. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
Ha bemászik valaki a kerítésen, az még sajnos nem bizonyítja, hogy betörő. Még ha te tudod is, a törvényeink egyenlőre nem teszik lehetővé, hogy "csak" ezért lelőhessünk valakit, vagy feletessük a disznókkal. Talán ha megtámad téged, és a kutya azután harapja át a torkát, az még belefér. De egyébként csak önvédelem esetén támadhatnál rá.
2012. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A lánc csak a látszat kedvéért van, elég hosszú, hogy bárhova elérhessen az udvarban.
2012. okt. 29. 08:32
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

jól leírták, csak Little Red-nek válaszolnék:


a kennelben lévő kutya az, akinek nincs lehetősége megállítania a betörőt. a láncon lévő kutya mozgástere a lánc sugara (tehát általában nagyobb, mint a kennel területe), ami tér szabad, tehát ha átéri az utcafrontot, akkor képes lehet megállítani a behatolót.

2012. okt. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha a lánc csak látszat, és az udvar BÁRMELYIK részébe elér a kutya, akkor meg minek van lánc??????
2012. okt. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!