Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak szeretnék téli...

Kiskutyámnak szeretnék téli kabátot venni de nem vagyok tisztában a méretekkel. (? )

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos havanese, és lemértem a nyakától a farka tövéig kb 30 cm. Néhány honlapon csak azt írják, hogy a ruha S, M, L-es stb...ez így hány centinek felel meg? Ja és olyat szeretnék amit nem nő ki 1 hónap múlva tehát, nembaj ha kicsit nagyobb. Esetleg tudnátok ajánlani valami jó oldalt ahonnan rendelhetnék megfizethető áron? (6000 Ft alatt)
2012. okt. 29. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, válaszolni nem tudok érdemben, csak kérdezni szeretnék. Az ilyen kis bolyhos bundás kutyusok fáznak kabát nélkül?
2012. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, mert sok kutyafajtával ellentétben a havaneseknek nem többrétegű a szőrük és így nem melegíti annyira. Én azt olvastam, hogy a kutyus annyira fázik mint az ember arca, ha kimegy a hidegbe :)
2012. okt. 29. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj be egy Fressnapfba, ott rá is tudod próbálni! Én tavaly vettem ott kutyaruhát a bullmasztiffomra és 6eFt-ból kijött, pedig ő sokkal nagyobb :)


Első válaszoló! Látni lehet a kutyán, ha fázik (remeg), amíg ezt nem tapasztalja az ember, addig felesleges rá ruhát adni, egyébként, amíg mozog, addig nem fázik általában.

2012. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Húú, az durva :O Én a pulikutyáimból indultam ki :'D Ám szerintem írj az eladóknak, vagy hívd fel őket, biztos tudnak valamit mondani :)
2012. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem ha mozgatod a kiskutyát, akkor nem fázik.
2012. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
[link] itt le van írva, mit hogy kell mérni, én azért ajánlom, hogy inkább kicsit drágábban, de innen (nővérem tacskókeverékének kellett, mert nagyon felfázott), mert ezt egyrészt a TE kutyádra szabják (később lehet bővíteni,szűkíteni, minden le van írva), és mert védi a hasát is, amit a legtöbb kutyaruhánál én nem látok. Remélem tudtam segíteni:)
2012. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 compactegon ***** válasza:
mi levágtuk "anya" egyik régi pulóverének :)
2012. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

havanese-nek ruha???


nekem 2 is volt ,van most is egy és soha nem adtunk rájuk ruhát ,nem fáztak sose ,nyílván nem órákat voltunk kint, de amíg sétáltunk egyik se fázott.. ha sétálsz és mozogsz a kutyával biztos ,hogy nem fog fázni ,mi még a parkba is kimentünk és dobáltuk a labdát a nagy hóba és liheget,mert melege volt, amikor vizes volt már a bundája ,de nem remegett!! inkább mentünk haza,de ő még ment volna, szerintem fölösleges a ruha, gondolom egy húzamba nem vagy kint vele órákat..

persze ha meg nyugtat téged vegyél neki ruhát,amúgy fölösleges,nekünk is van házi készítésű ,de mindig melegük volt benne így rájuk sem adtuk :)

2012. okt. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!