Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám engem tekint "csibésznek"?

Kutyám engem tekint "csibésznek"?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyáról van szó, menhelyről hoztuk kb. 3 hete. Ha nagyon belemélyedünk a játékba, és pl. nem helyből dobom el neki a labdát hanem felkapom a labdát elkezdek futni vele a kutya utánam kap (nadrág, kabát, stb). Volt olyan hogy ugrott a karom felé az utolsó pillanatban ordítottam rá, sőt 1-szer egy az egyben rám ugrott mint aki szándékosan le akarna dönteni a földre. Nem ez az első kutyám (viszont az első akit nem kis kora óta ismerek) és egyik sem így "játszott".
2012. okt. 30. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kuvaszom is így játszik, gyakran szabályosan megfogja a karom (persze finoman). Kicsi korától nevelem, így tudom, hogy számára ez tényleg csak játék. Ha rákiáltok, hogy elég, azonnal abbahagyja. Talán a tiéd is csak játszik, bele is mehetsz a játékba ha már megbízol benne, de fontos, hogy bármikor le tudd állítani. Ha nem tudod leállítani, az már nem játék, hanem akár dominancia fitogtatás, amit keményen büntetni kell.
2012. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Volt olyan hogy kapott a karom után (álló helyzetben) és direkt hagytam majd amikor a szájában volt a kezem akkor meglepődött, de nem harapott meg ilyesmi és akkor jól rá is szóltam, de ezek amiket fent írtam kicsit olyanok számomra mint amikor a kutyaiskolában utolérik a csibészt és vagy a karjánál fogva lerántják, vagy amikor szájkosár van rajtuk és nem tudnak harapni csak ledönteni. Azért majd jobban oda figyelek, mert tényleg lehet hogy főnökösdit akar játszani.
2012. okt. 30. 17:11
 3/6 anonim válasza:
O.o
2012. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"főnökösdit akar játszani."


Én is teljesen így látom.

Ez nem támadás, ha támadna, hidd el, jobban fájna. :)

Ez tisztán az, hogy kontrollálni akarja a szituációt.

Így akar irányítani. Sokkal több szabályt, korlátot vigyél az életébe, akár szigorúakat is, és azokat "mindig, minden körülmények között" tartasd be vele, következetesen. Egy millimétert se engedj.


Vannak ilyen kutyák, állandó iránymutatás kell nekik, hogy érezzék, hogy nem nekik kell hordani ezt a "terhet" (vezéri státusz) több szabállyal jobban lenyugszanak, mert érzik, hogy más gondoskodik, (jól, és erősen) a történésekről.


A leállítás pedig jobb, ha nem hangokkal történik. Az elég gyenge dolog. Az ordibálás pedig szigorúan tilos!!!

Azzal nem csak a lehető leg hatékonyabban rombolod a saját tekintélyed, de csak tovább fokozod az amúgy is izgatott állapotát!

Ő a száját használja, és a testével próbál ledönteni.

Ugyanazt kell tenned. Ha ilyet csinál, hogy megkap, ránts egy jó nagyot a nyakörvén, úgy, hogy tuti komolyan vegye a legelsőt is!

Ha arrébb akar lökni, egyetlen lépést se tehetsz arra, amerre akarja!

Nyomj ellent, vedd el a területét, te döntsd le őt, az oldalára, és nyugtasd meg. Várd meg, míg csillapodik a játék heve, addig le engedd felkelni, míg láthatóan pörög az agya. Mindezt vagy csendben, vagy egyetlen határozott nemmel, de azt is akkor, mikor már nem pörög, hanem kezd behódolni.

2012. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*ne engedd felkelni
2012. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 30. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!