Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy testű kutyát szeretnék,...

Nagy testű kutyát szeretnék, vmiért a kicsiket már nem annyira szeretem, a gond az, hogy van egy bichonom és már vhogy nem úgy szeretem mint régen, mitől van ez?

Figyelt kérdés

10 éves bichonom van ,szeretem meg minden,de már nem úgy mint régen..

már régóta vágyok egy nagytestű kutyára,mindig is nagyot akartam csak a szüleim nem engedték így 10 évesen kaptam meg az akkor egy éves szuka bichont..tesómnak van egy havanese őt is szeretem meg minden,de vhogy már a mi kistestű kutyáinkon kivül a többire rá se bírok nézni,nem tudom mitől van ez és hogy már miért nem annyira szeretem a kistestű kutyákat, semmi pénzért nem adnám őket oda senki sem ,mert most bele gondoltam,hogy mi lesz ha nem lesz a kutyusom,mivel már nem fiatal és nem akarom,hogy elpusztuljon,de akkor is , ha tesóm mondja egy yorkira hogy jaj de cuki én már hányok tőle,pedig nincs bajom velük,de ha meglátok én egy nagytestűt én mondom jajj de jó lenne egy ekkora kutya meg milyen szép :)

nem vagyok olyan hogy lenézem a kistestű kutyákat,de vhogy néha úgy érzem,hogy ezt teszem és ez miatt nem úgy szeretem a sajátaimat mint régen..lehet csak azért,mert ucsó évem van a suliból többet tanulok később érek haza és nem foglalkozok velük annyit mint régen és így kicsit "megkopott" a kapcsolatom velük,főleg az enyémmel,ettől függetlenül mindent megcsinál amit kérek ,vissza hívom macskáról,másik kutyáról hallgat rám szóval a falkavezér én vagyok és ebből a szempontból nem változott a kapcsolatom,de mégis úgy érzem vmi más..


lehet egy kicsit kesze kusza az írás de vhogy nem tudtam megfogalmazni másképpen..


szerintetek mitől érezhetek így??lehet,hogy a sok negatív kérdések -válaszok a kistestű kutyák ellen rám hatottak vagy nem tudom..


amúgy a tervem az,hogy ha a kutyusom nem lesz, a menhelyről örökbe fogadok egy nagytestű kutyát,amit minél hamarabb szeretnék,viszont nem akarom hogy a kutyusom hamar haljon meg!! :(


2012. okt. 30. 19:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
11%
Annyira megértelek. Szerintem csak változott az ízlésed ilyen téren. Nekem is minden álmom volt egy kis csivava, aztán másik nap BUMM egy nagytestűt szerettem volna. Miért? Mert azt olyan jó "átölelni", simogatni. Nem valami ilyesmit érzel te is? :D A kutyudat pedig szereted, csak már nem ugyan úgy, nem vagy rossz gazdi :)
2012. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kevedet foglalkozól vele.

És ha meglátsz egy nagytestű kutyát akkor azt gondolod

- De jó ez biztos vagányabb. (De nem!)

Tök mind 1 , h milyen az a lényeg ,h hűséges.

Szerintem azzal a kutyával 10 év allatt jol össze szoktatok.

Ő még mindig szeret

2012. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

én nem értelek,szerintem szégyelld magad hogy az öreg barátodat nem véded,hanem már előre gondolkodsz és tervezel majd ha meghal milyen kutyád lesz.. Te nem is szereted igazán a kutyákat ha így gondolkodsz,nem való neked kutya! Írásodból ítélve fiatal is vagy,vigyázz arra kiskutyára és ha már érett gondolkodásod lesz akkor akarj "nagytestű" kutyát..

Én csak a kutyádat sajnálom és azt hogy a gazdája így vélekedik róla..Remélem soha többet nem lesz kutyád!!

2012. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én marhár nem értelek. Azt mondod szereted de mégse ilyen nem létezik.Ez olyan mintha azt mondanád hogy már meguntam anyámat kéne egy új.És ha most incs időd arra a kutyára egy nagytestű kutyára még több figyelem kell.Sokkal nagyobb a mozgásigényük.Egyébként meg mi az akadája, hogy legyen még egy kutyád főleg ha kölyökként veszed meg akkor össze szokik a kistestűvel.Ha a kutyusod nem lesz veszel egy nagy testű-t amit minél hamarabb szeretnél???De azért mégse???Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy meguntad a kutyádat és már nem kell.De akkor azt javaslom ne is vegyél magadnak újjat.Egy kutya nem játék amit ha megunok akkor felviszem a padlásra és kapok másikat.Ha van egy kutyád hálásnak kéne lenned, mert nálla jobb barátod soha nem lesz aki végig halgat, aki tudja hogy bánt valami és akkor oda bújik hozzád.Aki veled együtt sír vagy nevet.És teljesen mindegy hogy kicsi vagy nagy kutya.Neked szerintem nem való kutya ha azt mondod, hogy meguntad a saját kutyádat.Én bármit megtennék azért hogy újra láthassam a régi kutyámat.Ez szerintem undorító és saját önös érzés.Az ilyen emberek miat van annyi kutya az utcákon és menhelyeken.
2012. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Ja, igazuk van a régi hűséges barátod cserben hagyod.

És ilyen gonosz dolgokon gondolkodsz.

Ő még mindig szeret téged . Te meg azt akarod,hogy meg haljon!

Szégyeld magad! Az én 1 éves kutyám az ágyam mellet alszik.

És ha 10-11 éves lessz akkoris szeretni fogom.

2012. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Kaptál hideget is, meleget is! Abban nem értek egyet, hogy mindegy, milyen kutya, nekem se kéne akármilyen. Sőt, néhány fajta kifejezetten nem a stílusom! Aki ilyet ír, hogy tökmindegy, csak kutya legyen, az a párkapcsolatban is ilyen?

Egyébként pedig itt az eredménye annak, hogy a szüleid választottak anno helyetted! Szerintem egyáltalán ne szégyelld magad, hisz szereted azt a kutyát! De legközelebb TE válassz!

2012. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

soha nem dobnám ki a kutyámat az utcára!!

nem untam meg,szeretem csak nem úgy mint régen,lehet más dolgok lettek a fontosak és egy kicsit háttérbe szorult egy kicsit a kutyázás..próbálnék én többet foglalkozni vele,de mivel utolsó évem van a gimiből így a tanulás lett fontosabb amit bánok,de nem vagyok egy gyors tanuló és be kell seggelnem mindent!! amikor csak tudok foglalkozok vele hétvégenként 1 órát azzal töltök,hogy trükköt tanítok neki, hétvégenként pedig elmegyünk a parkba 2 órára a két kutyával..

ez az év után meg fog változni minden,mert vinni fogom majd a munka helyemre!!


azért azzal ne jöjjetek ,hogy nem való nekem kutya 10 évig rendesen foglalkoztam vele minden nap és most ,hogy kicsit meginogtam és másképp gondolok vmit attól mért ne lenne nekem való egy kutya..nem menőzésből akarok nagy kutyát elhihetitek..


panelba lakok,még szüleimnél ide még pluszba egy kistestű kutya nem jöhetne ,nem hogy nagy!


ha kertes házba költöznénk akkor lehetne még egy kutyánk ,de addig amíg itt élünk nem..

2012. okt. 30. 19:46
 8/14 A kérdező kommentje:

inkább felnőttem és már nem a kis bolyhos kutyákhoz "vonzódok", egyik véleményezőnek pedig igaza lehet abban,hogy mivel eleve nem én választottam a kutyát hanem a szüleim és én azt akkor elfogadtam mert örültem neki mert cuki fehér..ettől függetlenül még mindig az én kutyámat tartom a környéken a legszebbnek és okosnak a többi neveletlen idegroncs!!


amúgy meg mint írtam a sajátom szeretem,nem akarom hogy elpusztuljon sőt éljen jó sokáig!!


igazából az is nagyon zavar,hogy nap mint nap kapom a negatív jelzéseket nagy kutyásoktól,hogy minek sétáltatom a cicámat stb,ezeket próbálom meg sem hallani,de azért zavar és mindig arra gondolok,hogy ha egy közepes vagy nagy testű kutyám lenne akkor biztos nem oltogatna senki se..

2012. okt. 30. 19:55
 9/14 A kérdező kommentje:
azért kíváncsi lennék,hogy hány bichont kezelnek kutyaként és nem gyerekként, minden nap fésülöm , 2 havonta fürdetem, minőségi kaját kap , normálisan van sétáltatva ( tesóm sokat segít a sétákban,amikor nem úgy érek haza leviszi mind2 kutyát) arany élete van, a családból mindenki szereti ,ÉN is..
2012. okt. 30. 20:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Hmm... hát nem sok ilyen fajtát nevelnek normálisan sajnos, az biztos! A kistestűeket sokkal könnyebb elrontani! Nekem nagytestűm van, de én felnézek az olyan kutyásra, aki nem kapja a hóna alá, amikor mi elsétálunk mellettük! Az emberek rontják el ezeket a kicsiket, pláne, hogy ha acsarogva rohannak az én kutyám felé, és még csak rá se szólnak! Bezzeg, ha az enyém csinálná!
2012. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!