Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyákat szoktak...

Milyen kutyákat szoktak általában dogdancing illetve agility versenyekre vinni?

Figyelt kérdés

Főként olyanok válaszát várnám, akik már vettek részt ilyen eseményeken, hogy ők milyen fajtákat láttak, és hogy a fajtatiszták vannak-e többségben avagy képviseltetik magukat a keverékek is nagyszámban?

(azt tudom, hogy a border collie az örök sztár, meg az agilityben kedvelt még a belga juhász is de rajtuk kívül.)


Azért kérdezem, mert nekem van egy huskym, akit elsősorban dogdancingre készítek, de kutyasuliban agilityzünk is, bár az nem annyira megy jól, mint a trükkök, de a trükkök meg *5-ös.

Majd mindenképp szeretnék vele versenyre menni, a szabályzatokat is ismerem, csak sajnos még nem volt lehetőségem egy ilyen versenyt élőben látni, így személyes tapasztalataim nincsenek.

Olvastam már itt valaki másnak is a kérdését, ami a huskyval való dogdancigre utalt, és ott sokan mondták, hogy nem a huskynak való, mert hogy nem élvezné, meg inkább bikejöring meg szánhúzás amit válasszak, de azok egyáltalán nem érdekelnek, a szánhúzást már próbáltuk, de az se tetszett se nekem se a kutyámnak(érdeks,pedig szánhúzó kutya) de ezt a kettőt mind a ketten nagyon élvezzük, és úgy érzem, hogy szivessen megpróbálnám majd összevetni a tudásunkat más versenyzőkkel is.


Szóval, akik voltak kint láttak-e huskykat esetlegesen?

De amúgy a többi kutya is érdekel, hogy milyenek vannak.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2012. okt. 31. 12:29
 1/4 Jázi&Csenge ***** válasza:

Én csak tervezem az agilityzést. Még nem tudok olyan rengeteget erről a sportról, de azt igen, hogy ez nem fajta, hanem egyedfüggő. Ha fogékony rá a kutyád, egészséges, élvezi, örömmel csinálja, akkor nincs semmi akadálya se a dog dancingnek, se az agilitynek. Előbbiben mind az írásod, mind a fajta (igen, azért valamennyi szerepe mégis van a fajtának is, noha jóval kevesebb, mint az egyednek) alapján gondolom, hogy sikeresebb lesz, de mondom, ha élvezitek, ne adjátok fel az agilityt sem! Nembaj, hogyha nem fogtok az élmezőnybe tartozni! Csak használjátok ki az együtt töltött időt!:) És még az is lehet, hogy a sok edzés, a pozitjv hozzáállás meghozza a gyümölcsét;)


Amúgy sok keveréket is látni ezeken a versenyeken, nemcsak fajtatisztákat.

2012. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jázi&Csenge ***** válasza:
*pozitív
2012. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Hát, mi nagyon élvezzük, és nem a győzelem a cél, hanem a részvétel a számomra. További sikereket nektek;)

Amúgy még válaszolgassatok bátran, mindenki hozzászólására kiváncsi vagyok.

2012. okt. 31. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Agilityn a bordereken kívül még elég sok beagle-t láttam.


Amúgy csináld azt, amit te is és a kutyád is élvez! :) Hajrá!

2012. okt. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!