Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility munkavonalú labrador...

Agility munkavonalú labrador kennel van Magyarországon? Ha igen, akkor légyszíves belinkelnétek és pár szót írnátok róla? Köszi :D

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Munkára valóban vannak labik, de kimondottan agilityre nem hiszem, hogy tenyésztenének valahol is.
2012. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Hát a labi nem egy agilitybajnok alkat, úgyhogy kétlem, hogy egyáltalán a világon találnál ilyet, nemhogy az országban.
2012. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak interneten olvastam egy nagyon jó agility kutyáról,aki labi volt és azt hittem,hogy itt is van olyan kennel.Valami agility fajta kutyát tudtok ajánlani?
2012. okt. 27. 20:50
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Kimondottan agility fajta nincs. Csak megfelelő képességekkel bíró kutya van. Akár keverékben is.
2012. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne jó egy labi is, sőt, szerintem a legtöbbnek nagyon jó elfoglaltság, de csak hobbi szinten. A méretkategóriája királyai a border collie-k meg a többi könnyű, gyors és fordulékony terelőkutya, velük nem kelhet versenyre, nem olyan a testalkata. Ha meg olyan, akkor az már nem labi.

Agilityre amúgy menhelyen is találhatsz nagyon jó kutyát, nem kell feltétlenül fajtát vadászni. Sokan fogják emlegetni neked a border collie-t, de én azt mondom, nem kell friss jogsival forma1-es ferrarival nyomulni, ráérsz még a borderre akkor, ha bejött a sport, de ha mellényúlsz vele, az szenvedős lesz mindkettőtöknek. Láttam már teljesen amatőr szaporítós bordert a pályán, és úgy éreztem, ki van zárva, hogy egy ilyen kutyánál valaha is gyorsabb lehetek agyban, hihetetlen reflexek kellenek az irányításához, szóval én egy egyszerűbb fajtával kezdeném, vagy keverékkel.

Olyan kutyát keress, aki pörgős, ezerrel labdás, és együttműködő típus, tehát kb. mint egy átlag juhászkutya. Az uszkárok szoktak jól szerepelni, mudik, sheltie-k, úgy általában mindenféle terelőkutyák, vadászkutyák közül a vizslák, főleg a magyar, ő nem olyan keményfejű, mint a német, de a kicsiknél például egy jack russell vagy hasonló terrier is arathat sikereket. Ha komolyabban érdekel a dolog, youtube-on nézhetsz agility versenyeket, ott aztán van mindenféle fajta, válogathatsz :) És mondom, én a helyedben a keverékeket sem zárnám ki, menhelyen egy fiatalabb, egy-két év körüli kutyán már nagyon szépen látszik, hogy mennyire alkalmas erre, és ugyanolyan jó eredményeket tudtok elérni, főleg, ha történetesen amúgy egészséges a lelkivilága a kutyának, és nem hátráltatja semmi a "karrierben".

2012. okt. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszik ez a sport,és nem szeretnék azonal bordert,mert tudom,hogy mivel jár és szerintem most nincs elég időm/12 vagyok/ és tényleg csak hobby szinten szeretném űzni ezt.Majd később is ráérek a borderra :D Tudtok javasolni olyan labi keneleket,ahonnan tudnék HOBBY szintre kutyust találni?Jah és törzskönyveset szeretnék,ezt nekem megígérték,de az már másik történet :)
2012. okt. 27. 22:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Vannak Magyarországon olyan munka típusú labradorok, akikkel lehetne agilityzni, mert nagyon gyorsak és hajlékonyak, de ha egy ilyen kutyával nem tudsz minden nap foglalkozni néhány órát, akkor abba beleőrül. (és gondolom első kutyád lenne, szóval semmiképp se ajánlanám, mivel ahhoz, hogy egy ilyen kutyával tudj is kezdeni vmit már szükséges némi tapasztalat és tudás).

A mindenki által ismert labrador, pedig nagyon hajlamos csípőízületi betegségekre, ezért nem ajánlatos neki az ugrálás. Manapság meg annyira túltenyésztett már ez a fajta, hogy elég nehéz olyan kennelt találni, ahol tényleg jó és egészséges kutyák vannak, de az áruk nem túl pénztárcakímélő.

Szerintem döntsd el, mi az amit inkább szeretnél: labradort vagy agilityzni. Ha labradort, akkor nézz körül, milyen más sportokat lehetne vele űzni, és ha megvan a kutyus, akkor mindenképp először kutyasuliban az alapképzésben vegyetek részt, és ha tényleg okos és mozgékony a kutya, akkor akár bele is vághatsz az agilitybe. De kutyaválasztásnál semmiképp se elégedj meg annyival, hogy legyen törzskönyve, figyelj az egészségügyi szűrésekre, és ajánlatos, hogy a kutyának a képességvizsgája mellett legyen még munkavizsgája is. Ha meg inkább az agility érdekel, akkor lehet érdemesebb lenne más kutyafajtákat is nézni, de ebben sajnos nem tudok túl sokat segíteni, mivel csak elméleti szinten ismerem a sportot.

2012. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Keresd meg ezt a lányt, ő évek óta labradorral agilityzik és már 3szor voltak VB-n is!!

http://www.youtube.com/watch?v=wJE_9tnfOUU

2012. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem,nem az első kutyám lenne :D már van egy kicsi tapasztalatom az öreg labimmal,akit úgy kaptunk,mert megölte a csirkéket :$ ő most 10 éves és ugrálok vele./kb.2 hónapja kezdtük el/.Most per pillanat 1m5cm-t ugrik és semmi baja sincs :D És igazából bordert vagy labit szertnék :)
2012. okt. 30. 14:12
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő:Hol tudnám elérni?
2012. okt. 30. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!