Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10-es skálán mekkora a baj?

10-es skálán mekkora a baj?

Figyelt kérdés
A kutyánk ma délután (a tudtom nélkül, én most tudtam meg, és hihetetlenül mérges vagyok) beleesett a szippantóba... apa rögtön kihúzta és lezuhanyoztatta, most radiátor mellett fekszik szalmában, a lépcső alatt. Félek, hogy fertőzést kapott, az orvos a mosdatást és a radiátorozást javasolta, többet ő sem tud mondani... valaki szakértő :( segítsen.
2012. okt. 31. 22:21
 1/9 robogo32 válasza:
36%

1-es.

Szerintem ne aggódj, a kutyák szervezete erős nem kapnak el olyan könnyen fertőzést ilyentől mint mi emberek. De ha megnyugtat adj neki egy teáskanál mézet ( napi 5x 3 napon át)magában v valamibe belekeverve, mert az baktérium ölő!

2012. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
remélem igazad van,kipróbáljuk a mézes tippet:) imádkozok mióta megtudtam, nagyon szeretjük, igazán életrevaló kutyus:))
2012. okt. 31. 22:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a leptospirózist emlegette a doki, amikor csatornába esett a kutya, úgyhogy alapos fürdetés (samponnal, nem csak vízzel) és az első gyanús jelre irány a doki. Mi mondjuk el is vittük rögtön, mert ő esett vagy 5-6 métert, hogy nincs-e belső vérzése, de hálisten megúsztuk egy tíz perces lábfájással.
2012. okt. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Végülis szerintem nem lehet nagy baj, ha az apukád rögtön kihúzta, majd megfürdette.

Gondolj bele/tudom, undorító/ hány kutya eszik emberi ürüléket, pláne Bp-n, ahol sok a hajléktalan a parkokban, tereken.

Amikor dögbe hemperegnek, az is hasonló.

Figyeld szerintem, holnap füröszd meg mégegyszer, vigyázz, meg ne fázzon, és ha nem lesz hasmenése, szerintem nem lesz baj.

10-es skálán 2-es.

2012. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a gond, hogy szerintem sokkal hamarabb eshetett ő bele, csak a szülők szépítenek, mert tudják, hogy nekem az állatok mennyire sokat jelentenek, és megőrülnék ha bajuk lenne... nemsokára jön a doki egy injekcióval, én nagyon reménykedem, hogy minden rendben lesz :/
2012. nov. 1. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy gond lesz. Maximum ha nyelt belőle, de szerintem akkor sem lesz komolyabb probléma belőle.

Egy jó nagy fürdő, teljesen átáztatva, samponnal jó alaposan MINDENHOL (farok alatt, láb között, fültő) átdörgölni, megszárítani, meleg helyen tartani és nem lesz semmi gond.

2012. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszéltünk az orvossal, azt mondta öntisztuló a szőre. Arra hívta fel a figyelmet, hogy ne nagyon fogdossuk mert mi még nagyobb bajt kaphatunk el a fertőzés miatt... bár engem ez nem érdekel.
2012. nov. 1. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát azért öntisztulás ide vagy oda, egy alapos fürdetés nem árt. Az enyém is az, de amikor dögbe hempergett nem vártam volna meg, amíg kitisztul magától.

Ha tényleg jó alaposan lett megfürdetve samponnal, akkor nektek sem hiszem, hogy tartani kell bármi fertőzéstől.

2012. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sampont nem használtak... nagyon mérges vagyok! Még jelenleg is várjuk az orvost. A kutyus szaladgál, labdázik, néha felköhög... jelenleg is várjuk az orvost az incjekcióval, de már teljesen kivagyok, hogy még mindig nem jött.
2012. nov. 1. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!