Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol cocker spániel egy...

Az angol cocker spániel egy 10-es skálán (tobbi lent)?

Figyelt kérdés

0-10

..mennyi a mozgásigénye

..mennyire konnyen tanítható

..mennyi ápolást igényel

A szorét muszáj nyíratni, ha nem viszem kiállításra akkor is?


2011. ápr. 14. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ilyen kutyám van!

Baromi nagy a mozgás igénye,egész nap fut!

Ha foglalkozol vele,könnyen tanul,de csak 1 emberre hallgat,egyet fogad el,és nagyon haragtartó kutya!!!!Nem felejt!!!Az enyém pl télen a garázsba alszik,és nem pisil v kakil be!

Naggggyon sok ápolást igényel,és ha nem viszed kiállításra is nyírni kell a szőrét,mert különben összeragad,mint a puli kutyának!

2011. ápr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a választ. Osszeragad akkor is ha naponta fesulod?
2011. ápr. 14. 07:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nagyon nagy a mozgásigénye. Okosnak én nem mondanám, legalábbis az enyém nem az. Nem buta, megtanul sok mindent, de nem egy észlény kutya (ettől függetlenül nagyon szeretem). Egy gazdis kutya, nálunk a párom a nyerő a kutyánál. Mivel a füle hosszú, igy mindenbe belelóg, sok gondozást igényel.
2011. ápr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kettő is van. Két fiúka, 5 illetve 6 évesek.

Mozgásigénye: nagy, napi két sétával ki tudjuk elégíteni, de ha többször megyünk, nem ellenkeznek :)

Tanítható: intelligens, gyors felfogású kutya, de van egyénisége, tehát következetes és szeretetteljes tanítást igényel, de nem reménytelen.

Ápolás: a párom kutyakozmetikus, ő intézi, így nekünk az utcán megvan a jó reklám. :) Kifejezetten gondozást igénylő fajta, ha becsomósodik a szőre, sokszor csak egy tarvágás segíthet. Sok ügyfél akkor hozza már, amikor úgy néz ki, mint egy puli és nem akarja engedni, hogy levágjuk a kutyája szőrét. Na őket nem csípjük, de aki 2-3 havonta be tud iktatni egy kozmetikát, annak kevesebbe is kerül, mert nincs annyi meló vele és a kutyája folyamatosan jól néz ki. Házikevencként nyírjuk, kiállítási kutyának trimmeljük a spánielt.


Kiegészítés: igazi családtag, nagyon ragaszkodó és szeretetreméltó kutya. Mi abszolút falkában élünk velük. Együtt alszunk, én itthon dolgozom, velem vannak, nyaralni is visszük őket. Nagyon eleven kutyák, a kívülállók nagyon szeleburdi és akaratos kutyának látják, voltaképpen csak határozott, temperamentumos jószágok, akiknek konkrét elképzeléseik vannak az életről és a világról. Más kutyákkal szemben SOHASEM kezdeményeznek balhét, de ha őket csesztetik, akkor megvédik magukat.

Egyéb kérdésed van, ne habozz, mi 2004 óta benne vagyunk a spánielben. :)

2011. ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akaratos, temperamentumos, nem az a könnyen engedelmeskedő fajta. Szóval olyan szempontból könnyen tanítható, hogy hamar felfogja a parancsot, de ahhoz kemény küzdelem kell, hogy mindig meg is csinálja. Nem annyira za az agilitys-dog dancinges fajta, ha arra a fajta tanításra gondolsz.

Sokat kell fésülni, és ha nm nyírod, hiába fésülöd, ill. sokkal nehezebb a nem nyírt/trimmelt szőrét kibontani, mintha rendesen kozmetikus által ápolva lenne. Ha megyünk kozmetikushoz, utána 10 perc alatt megvagyok a fésüléssel, 3-4 hónap múlva pedig egy óra sem elég, hogy kibontsam a szőrét.

Szeret sokat kirándulni, erdőn, mezőn, bokrok között, végülis vadászkutya ugyebár, de otthon jól megvan két séta között, nem rombol, nem rohangászik a lakásban.

2011. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vinném kozmetikushoz csak arra voltam kíváncsi hogy kötelező-e a nyírás, de úgy látom igen. Ilyen hogy frizbi persze hobbi szinten gondolom, mennyire lehet tehetséges, mennyire jó ugró(úgy általában a fajta)?
2011. ápr. 14. 17:50
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért vágják a cockerek farkát?
2011. ápr. 14. 18:05
 8/10 A kérdező kommentje:
8.27-nek igen a dog dancingre is gondoltam a tanítást illetően, de szerintem minden fajtát meg lehet rá tanítani hobbi szinten csak a megfelelő módszer és egy elszánt gazda kell hozzá.
2011. ápr. 14. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne nyírasd, mert úgy nem lesz szép a szőre, amennyire tudom őket is trimmelni szokták, de ezt kellene 2-3 havonta, különben elég hamar pulikutya kinézete lesz.

A legtöbb helyen már nem vágják le a farkukat.

Szerintem nem az a kimondott frisbee-s kutya, de biztosan nem reménytelen, kellő türelemmel bármelyik kutya alkalmas lehet rá.

Amire viszont nagyon figyelj kutyavásárlásnál. Spánielt csak és kizárólag jó tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyél, különben nagy rá az esély, hogy beteg lesz a kutya, a bizonytalan származású, szaporítótól vett spanik között például az epilepszia, allergia elég gyakori.

2011. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 panettone ***** válasza:
100%

Szia,

minden hónap egyik hétvégéjén kint vagyun spanijainkkal a Lurdy-ház ZooDom üzletében most pont erre a szombatra esik a spani nap . Túl azon hogy kiviszük a gazdikeresőinket nagyon sok spani gazdi, ideiglenes bafogadónk illetve profikozmetikus és gyakorlott kutyasulibajáró segítőink is vannak kint ha kijössz elsőkézből kaphatsz választ minden kérdésedre.

Csatlakozom az előttem szólóhoz nagyon nézd meg kitől honnan veszel kutyát, a spániel nagyon népszerű fajta így sokan élnek olcsó, bizonytalan eredetű kutyák szaporításából. Sajnos nagyon sok a gyenge idegrendszerű és még több a beteg egyed.

Túl mintegy 450 mentett spánielen számos ilyen kutyával találkoztunk. De akadtak szép számmal igazi gyöngyszemek is az örökbeadottjaink között. Nincs két egyforma spani...mindegyik másképp egyedi és megismételhetetlen.

2011. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!