Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet etetni a yorkit?

Mivel lehet etetni a yorkit?

Figyelt kérdés
van egy yorki kutyusom és azt mondják hogy csak minőségi tápot szabad neki adni.... én ugy vagyok vele hogy amibe én nem döglök meg abba sztem ö se..... nem egy kutyám volt már és kapott tescos konzervet meg házikosztot és semmi bajuk nem volt..................

2012. nov. 1. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
adhatsz neki hust, zöldséget, rizst, túrót, halat, tojást. amit ti esztek az is mehet persze, csak nagyon ne legyen fűszeres. Pl. chilis babot szerintem ne:)
2012. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok étel nem jó amit te is megszel...Megenni persze megeszi, de nem biztos, hogy utána jól is fogja érezni magát.A minőségi étel azért jó mert, ha kölyök akkor erős csontozata lesz tőle és jól fejlett lesz.Viszont ha ilyen "semmilyen" étellel fogod etetni akkor ne várd el, hogy majd nagy korában szép dús és csillogó szőre legyen...

[link]

2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csivibaba ***** válasza:

Nyilván nem hülyeségből mondják. Valóban nem mindegy, hogy mit adsz neki.

Nem kötelező táppal etetni, viszont ha mást adsz neki, akkor úgy kell összeállítanod a kaját neki, hogy benne legyen minden, amire szüksége van. A Tesco-s konzerv pl. sz*rt sem ér. Nézd meg az összetevőit, és rájössz.

Mivel kistestű kutya, ezért mindenképpen olyan tápot adj neki, ami kistestű kutyáknak van. Nem kell a legdrágábbat megvenni, az összetevőket figyeld! Ha jót választasz, akkor megvan benne minden, ami a kutyának kell.

Azért egy kutya gyomrát ne hasonlítsd a sajátodhoz. Van elég sok dolog, amit a kutya nem ehet, Te pedig igen és Te ,,nem döglesz bele,, de neki nem tesz jót, nincs szüksége rá.

2012. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazzal, amivel bármelyik más kutyát, legalább középkategóriás táppal, vagy kifejezetten a kutya igényei szerint összeállított házikoszttal. Illetve hát nyilván száraz kenyérrel vagy zsíros, fűszeres maradékkal is lehet etetni, csak az annyira nem fog neki jót tenni.
2012. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez a tápmánia a mai kor betegsége. nem véletlen a sok allergia, meg minden. egyszerűen a hangzatos leirások, meg a csili-vili csomagolás ellenére nincsenek meg benne azok az összetevők amikre szükség van. Régen sem etettünk táppal, hanem főztünk, és a kutyáink csodálatosak egészségesek voltak. Etesd ugy, ahogy jónak látod. nem kötelező a táp.
2012. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
43%
Ez a tápos duma nagyon nagy hülyeség, nekem is vannak yorkijaim és a krumplitól kezdve bármit megesznek. Csak józan paraszti ész: te sem szeretnéd minden nap ugyanazt enni még ha finom is. Ugye? Tehát nálam mindenevők. Vannak napok amikor minőségi tápot kapnak Royal cani-t kb heti egyszer.
2012. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!