Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell etetni egy yorkit?

Hogyan kell etetni egy yorkit?

Figyelt kérdés

pl. 8 heteset

mivel?

hányszor?

milyen időközönként?

konzerv vagy száraz?

vegyesen?

melyikből többet?

milyen márka?



(nincs kutyám, csak kérdezem, 'kiváncsiságóból')


2010. nov. 28. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Mivel még nagyon kicsi, így naponta 3szor konzerv pedigree junior vagy mivel kistestü lehet alutasakosat kéneadnod neki..és legyen egy kis tálkában száraztáp napközben is ill friss víz!
2010. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem egy fél éves yorkshire terrierem van, szóval naggyából tudok a kérdéseidre válaszolni!


A 8 hetesről nem tudok nyilatkozni, mert hozzánk 14 hetesen került, szóval inkább mondom a mostanit. Szóval 6 hónaposan:


• Mivel?

Ő márkás száraztápot kap, kölyöktápot, prémium minőségűt, néha kevertünk hozzá neki konzervet, vagy csirkehusit..

• Hányszor?

Mi a féléves kutyusunkat napi kétszer etetjük (reggel és este), szerintem egy 8 hetes kutyust még napi négyszer is kell etetni.

• Milyen időközönként?

A miénk ugye napi kétszer kap enni, reggel 7 órakor kap száraztápot, és este 7 órakor pedig konzervvel, vagy husival, maradékkal ugyancsak száraztápot.

• Konzerv vagy száraz,vegyesen?

Nálunk reggel csak száraztáp van, este pedig vagy vegyesen, vagy a száraztáp kiegészítve maradékkal, husival, zöldségekkel, stb. De mindenképpen a száraztáp a legfontosabb,abban van a legtöbb tápanyag/vitamin.

• Melyikből többet?

A száraztápból. Egyrészt gazdaságosabb is, másrészt sokkal jobb a kutya egészségét nézve :-) A konzerv csak az íze miatt van, hogy még fincsibb legyen :)

• Milyen márka?

A mi yorkshire terrierünk Royal Canin Yorkshire Terrier Junior-t eszik, de igazából a Mini Junior tápok a legjobbak nekik. Mini Junior több tápfajtából van, azt hiszem Eukanubában is van fajtatáp, mint a Royal Caninben. Nagyon jó minőségű tápok még: Eukanuba, Hill's, Royal Canin, Acana, Orijen, Purina Pro Plan, Happy Dog, Trovet, Taste of the wild, stb. :)

2010. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Pedigree-vel nem etetünk egy fejlődésben lévő kölyökkutyát, mert igen rossz minőség. Ha már konzerv, akkor igenis tessék egy ilyen kicsi kutyának megvenni a minőségi konzervet. Bár a legjobb megoldás a prémium száraztápok (Acana, Orijen vagy kinek mi jön be). Lévén kistestű kutya, nem eszik eleve sokat, ezért egy drágább száraztáp is nagyon sokáig elég neki.

8 hetes korban napi háromszor etetünk egy kutyát, pl: reggel délben este, a napi előírt mennyiséget elosztva 3 fele. Viszont: tápot nem hagyunk kint előtte egész napra, egy életre el lesz rontva, egy idő után majd azt veszed észre, már nem eszi meg a tápot, mást akar. Letesszük elé etetési időben, előtte hagyjuk negyed órát-20 percet, ha evett evett, ha nem elvesszük előle s következő etetési időben megkapja újra. Friss víz legyen mindig előtte.


Tápon kivül természetesen adhatsz neki natúr (nem fűszerezett) főtthúst meg rizs, sárgarépát, ilyesmiket.

2010. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
A legelsőre ne hallgass, a Pedigree Junior egy nagyon rossz minőségű táp. Tele van ízfokozóval, vitamintartalma, hústartalma egyenlő a semmivel. Yorkshire terrier-t csak is prémium táppal kell etetni, a pedigree nem való neki!
2010. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.

felpontoztalak titeket :)

továbbiakat is várnám!

2010. nov. 28. 10:30
 6/9 anonim ***** válasza:
a hús alkotja a táplálék alapját.az állati eredetű zsír energiaforrásként szolgál.amit negyed óra alatt nem eszik meg azt vegyük el előle.fontos hogy
2010. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én yorkim hat hónapos és nem eszi meg a prémium tápot. Az állatorvos azt mondta hogy vegyünk neki friskies-t, és azt tényleg nagyon szereti. Szóval ha olcsóbb tápot akarsz akkor vegyél neki azt de semmi féleképpen se pedigree-t!!
2010. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem...fura,ilyet még nem hallottam...és én ugy tudom hogy a friskies tele van ízfokozókkal meg ilyenek..de az állatorvos biztos jobban tudja...(:
2010. nov. 28. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom, milyen állatorvos az, amelyik a Friskies-t ajánlotta, de semmiképpen ne etesse senki azzal a kutyáját. A legjobb "gagyi" táp a Dog Chow, ami nem feltétlenül prémium tápnak számít, még sincs tele szeméttel.

A friskies tele van ízfokozókkal, színezékkel, sok E betűs tartósítószerekkel, kb a hústartalma egyenlő a nullával, tiszta gabona az egész. Semmiképpen sem ajánlom.


Egyébként ha meg nem eszi meg a prémium tápot, el kell venni tőle, következő etetésnél megint ezt csinálni, ha nem eszik. Az én yorkim sem akarta megenni eleinte, de én nem vettem neki semmilyen szart, ez van és kész. A vadonban sincs válogatás semmilyen kutyáknak sem, márpedig a yorki is a farkasból van valamilyen szinten.. 3 napig fintorgott, azóta bármit megeszik amit elé teszek.

2010. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!