Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdőnek milyen kutyust...

Kezdőnek milyen kutyust ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem volt még soha kutyám, pedig nagyon szeretem őket. Ami fontos, hogy társasházban lakunk, van kert de nem túl nagy szóval az éjszakákat mindenképpen bent kellene töltenie. Van három macskusz is aki szintén bent lakik, olyan fajta kellene aki kijön a cicákkal is. Valamilyen kis-közép termetű kutyusra gondoltam, segítenétek?
2012. nov. 3. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Uszkár. Nagyon okos és semmi baja nincs a macskákkal. Szomorú, hogy egyre kevesebb helyen látni ezt a nagyon jó fajtát.

Amit semmiképp sem szabad: vadászkutyák, kotorékok, pl. tacskó. Az rögtön széttépi a macskákat. Tudom, tacsink van. :)

2012. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Az uszkárok valóban nagyon aranyosak, bár magamtól nem jutott volna eszembe :)

Én még a spánielen gondolkoztam, csak nem tudom hogy ők mennyire barátságosak a macskákkal..

2012. nov. 3. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Spánielt azért nem ajánlanám, mert nagyon hiperaktív, legalábbis miket én ismerek, ráadásul nagyon szőröz, ami lakásban tartásnál nem túl jó dolog...
2012. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én is uszkárt javaslom,vagy bichonok közül valamelyik vagy máltai.
2012. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha mindenképp spániel fajtát akarsz akkor cavalier king charles spániel vagy tibeti spániel.
2012. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki társasházi lakásban lakik, annak mindegy van-e kert vagy sem. Nála egyértelműen éjjel-nappal a lakásban van a helye. Különben egy szép napon ott hagy a kutya benneteket.

Ha már 3 macska elfér a lakásban, akkor a kutya miért nem?

Nem fajta kérdése kijön-e a macskával, hanem egyedfüggő.

Én ajánlanék neked menhelyi kutyát, de ha ott előadod, hogy csak éjjel lenne veletek (a kérdésből ez derül ki), akkor rövid időn belül kitessékelnének benneteket. Tenyésztőről ne is beszéljünk, még a bejárati kapu küszöbét sem lépnéd át nála. Szerintem olvasnod,tanulnod kellene a kutyákról mielőtt rászánod magad egy befogadására.

2012. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó természetesen a kutya is elfér a lakásban és nem csak éjjel lenne velünk. Viszont napközben amikor mi is kint vagyunk akkor kijöhet ő is, hogy ne csak akkor legyen levegőn amikor sétálunk. Egyáltalán nem úgy gondoltam hogy akkor holnap már megyek is a kutyusért, hidd el szándékomban állt előtte kicsit utánanézni a dolgoknak, azért is tettem fel itt egy kérdést. És a társasházi lakások sem ugyanolyanok itt mindenkinek különálló kert van, csak éppen kerítés nincs-ezért nem lehetne egyedül kint.
2012. nov. 3. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!