Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekelne a véleményetek...

Érdekelne a véleményetek erről a facebook képről?

Figyelt kérdés

[link]


Megértem, hogy történnek ilyenek (bár abban sem vagyok biztos, hogy ez a kisfiú kutyatámadás miatt sérült meg) de nem értem miért kell sárral dobálni azokat, akik szeretik az állatokat. Most úgy vagyunk beállítva, mintha az emberek irányába nem lennénk empátiával :(


2012. nov. 3. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát..ezt énse értem és teljesen egyetértek veled,ezt biztos egy olyan személy írta aki nem szereti a kutyákat.Amúgy minden a kutya nevelésétől függ.
2012. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lakle ***** válasza:
90%
Én erre csak annyit tudok mondani, hogy ma 2 falun sétáltam át és összesen 7db!!! kóbor, vagyis kertből kijött kutyával találkoztam. Soha nem a kutya a hibás, mindig az ember, talán ezért nem vagyok empátiával az emberek felé (nyilván nem a képen látható kisbabáról beszélek).
2012. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

Én utálom az állatvédőket. Sok okból is.

Fontosabbak nekik az állatok mint az emberek. Sokkal jobb lenne ha gyermekkórházakban segítenének vagy idősek otthonában. Gondolom a kutyát elfogják altatni (ez a jogszabály Magyarországon, hogy el kell altatni), de az állatvédők meg védekeznek hogy ne altassák el.

Győrben az audi új épületeket akart felhúzni, létrehozva több ezer munkahelyet, de jöttek az állatvédők kitalálták hogy nem lehet oda építkezni mert ott futrinkák élnek.

Az állatvédők rendkívül agresszívak verbális szinten.


Mi elhoztunk a menhelyről egy kiskutyát, hetente jönnek az állatvédők ellenőrizni hogy mindent megadunk a kutyának, elég kellemetlen.


Még egy példa:

2012. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a kicsit bármi is történt vele.:(

Nekem ilyen esetekben mindig az jut eszembe hogy az ember akarta megszelídíteni a kutyát/macskát stb. És amit megszelídítettél azért felelős vagy. Nem csak akkor mikor még kölyök és jaj de édes hanem akkor is mikor felnőtt, tanítani, etet és úgy egyáltalán energiát kell rászánni.Undorodom az emberek hozzáállásától az állattartáshoz.Addig szeretjük az állatot míg az jól viselkedik és tűr de mikor gond van vele a legtöbben a kutyára mutogatnak hibásként és nem a gazdára. Pedig az esetek 99%ában a nevelés vagy annak a hiánya a ludas a maradék meg a genetika amit meg ugye le lehet csökkenteni ha az ember jó helyről vesz kutyát de ugye az drága, mindegy más kérdés.

Szóval sosem értem miért a kutyát bántják támadás után és miért nem a gazdát vonják felelősségre. Jaa hogy eddig semmi baj nem volt vele mi? Ugyan, csak nem látják meg a fától az erdőt. Itthon még az is normális ha a kutya bevédi a kajáját a gazdától stb.

Én komolyan vizsgához kötném a kutya tartási engedélyét és akkor talán jóval kevesebb kóbor, rossz körülmények között élő kutya lenne mint most.És kevesebb megtámadott ember mert természetesen nagyon sajnálom őket hisz a legtöbb esetben nem tehetnek róla(ha a kutya védekezett az persze más kérdés)hogy akár egy életen át magukon kell viseljék a támadás nyomait, de a kutya általában az életét is elveszti. Az személyes kérdés hogy kinek ér többet egy kutya mint egy ember élet.

2012. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Demagóg...
2012. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 22:56

Tudod, a gépkocsi vezetéshez is jogsi kell. Mégis naponta halnak meg emberek baleset miatt. Akár a saját, akár a másik hibájából. Nem a tanfolyamon múlik a kutyák megfelelő nevelése, tartása.

2012. nov. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az lehet. De nem tudhatjuk hányan halnának meg ha nulla vezetői tudással ülnének kocsiba. Természetesen nem ez a megoldás de jó alapötlet.
2012. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mecse ***** válasza:
100%

Őszinte leszek nem kattintottam a linkre csak elolvastam a válaszokat, és annyit fűznék hozzá hogy az emberre támadásos esetek majdnem 100%-ában az EMBER a hibás, nem az állat.


Az olyan riportban ahol Lilike aki 4 éves és arcon harapta a kutya, az a forgatókönyv hogy Lilikéről mutatnak 4000 képet hogy milyen édes aranyos kedves tüneményes, stb., és aztán elmondatják a szüleivel mi történt. Ők elmondják hogy Lilike csak "barátkozni" akart a kutyával, ő csak simogatni akarta.


Ezen a ponton a szülő odamutat az udvar végében lévő nagy testű láncon lévő elhanyagolt kinézetű kutyára akit nagy valószínűséggel ezért elaltatnak. Úgy, hogy valószínűleg életében nem volt leengedve arról a láncról (a nyakbőre kikopásának mértékéből ítélve).


Találja már ki mindenki ki volt a hibás ebben a helyzetben.


Nem mondom hogy nem sajnálom a gyereket (fiktív Lilikét), nem ő volt a hibás. De azt sem gondolom hogy a kutyáknak ezt kellene kapniuk mikor ellentétben az emberek viselkedésével, az ő viselkedésüket mindig meg lehet logikusan magyarázni és ebből következőleg a negatív viselkedésformák kinyilatkoztatását MAJDNEM MINDEN ESETBEN el lehet kerülni. Illetve el lehetNE ha figyelnénk rájuk annyira, és nem gondolnánk hogy a csápoló sikongató gyerek odaeresztése egy istentelenül feszült kutyához az oké mert a gyerek aranyos.


Szerintem az általánosítás ocsmány dolog, állatvédőből is van ilyen is meg olyan is. Viszont az emberek nem istenek.

Más élőlények tisztelete az nem olyasmi ami miatt utálni kellene az állatvédőket.


Bocsánat ha nagyon eltértem a tárgytól.

2012. nov. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a frappáns válasz, röviden és tömören:

[link]

2012. nov. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

vki nem tudja elfogadni,hogy más többet tesz egy állatért mint egy emberért!!


én személy szerint jobban szeretem a kutyákat mint az embereket,de ez van!!


ilyen támadások esetén mindig a kutyát veszik elő,hogy egy fenevad, pedig a "kedves gazdit" kéne elővenni aki csodálkozik,hogy az 1 méteres láncon lévő kutyája megharapta a gyerekét..a kutya nem tudja magát megvédeni jogilag,hogy ő ott szenved a lánc végén már évek óta és a benne rejlő feszültséget nem tudta hol levezetni, nem tanították meg neki,hogy hogy kéne viselkednie az emberekkel/gyerekekkel!!


kutyát pedig még mindig nem kötelező tartani!!

de sajnos sok ember azt hiszi,hogy a kutya egy tárgy/riasztó amit megveszünk és foglalkozni se kell vele,csak vmi moslékot elé dobni és szevasz!

na az ilyen ne csodálkozzon ,hogy a kutyája megtámad/megöl xy embert!!


a gyereket természetesen sajnálom,hogy ezt történt,de akkor is a kutya gazdája volt a hibás, nem a kutya!!

2012. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!