Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor: van, ahol azt...

Berni pásztor: van, ahol azt írják, hogy nagy a mozgásigénye, máshol, hogy kicsi. Melyik az igazság akkor?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 00:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
pásztor kutya szóval van mozgásigénye! az, hogy nagy e nem tudom de az biztos h nem kicsi!:D
2012. nov. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kösz.... (Nem én pontoztalak le.) Nyilván sétáltatni kell, de azért ezek elég ellentmondó információk a különböző forrásokból.
2012. nov. 5. 00:54
 3/14 A kérdező kommentje:
De azért végül én is....
2012. nov. 5. 00:54
 4/14 anonim ***** válasza:
mi rosszat mondtam amiért le kell pontozni ?:D
2012. nov. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Van mozgás igénye rendesen az átlagosnál talán picit több de nem extrém. Egyébként Svájcban tejes kocsit húzó kutya volt :) annó úgyhogy akár lemozgatásnak nyugodtan lehet vele húzatni ezt azt ha elmúlt 1éves. Gondolok itt szánkóra :) Persze tanítani kell nem csak bekötni elé és kész mert neki csúszhattok a kutyának
2012. nov. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

bernim van .igaz nem az a tömzsi,sokkal inkább nyúlánk ( 40kg/ 72 cm )( a felmenők között biztos van egy gordon szetter!) de ,ez egy sportoló berni. futtatás: heti 50 km!,úszás ,heti szinten,a séta neki csak levezetés!

az erdei túrákat bírja a legjobban, üget a bicaj mellett .

de ,tudom,hogy ritka az ilyen. sokkal inkább a rövid távú séták,kicsi futás,de ha veszel rá egy hátizsákot ( én sehol nem találok megfelelőt, csak a gagyikat 2-3 l-es űrtartalommal,ami kevés),akkor imádni fogja ,hazacipelni a boltból a cuccot:)

persze 2-3 éves kora előtt NEM TERHELHETŐEK ! futtatás is csak 1 éves kor után!

de úszni már 4-5 hónapos korától !

2012. nov. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez azért egyedfüggő is, meg sok múlik a kutya egészségi állapotán. Ha rosszak az ízületei, meg el van hízva (ilyen nagy testnél a nem túl látványos elhízás is sok), akkor nyilván nem fog tudni/akarni mozogni, ezért miattuk például gondolhatják lustának a fajtát. Ha jól tudom, itthon elég gázos a berni állomány egészségi állapota, gondolom, ezért gondolják sokan, hogy alig van igénye a mozgásra.

Mondjuk egy egészséges berni sem hiszem, hogy nagyon hiperaktív lenne, egy vizslával vagy terrierrel összehasonlítva például semmiképpen nem nevezném nagynak a mozgásigényét, inkább csak átlagosnak. Nyilván vannak közöttük is aktívabb egyedek, de ha a kutya kiválasztásánál odafigyelsz erre, hogy hozzád passzoló aktivitásút vigyél haza, akkor nem lehet gond.

2012. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szüleimé 13 éves, neki nem túl nagy a mozgásigénye, bár már öreg is, amíg fiatal volt vittük túrázni hétvégente, meg labda, csipogós játék stb. Eredetileg kocsihúzásra is alkalmazták így jól bírja a gyűrődést az biztost, de nem mondom, h nagy a mozgásigénye. Inkább olyan közepes felső határa, persze ez egyed függő is lehet, h a mienk kicsit lustább az átlagnál, ezt nem tudom :)
2012. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


4-es, azért, mert nem értettem, hogy most akkor melyiket válaszolod a kettő közül. Lehet, hogy nem szándékosan tetted.


Hogy lehet megtanítani szánkó húzására? Mit kell rajta külön tanítani, és hogyan? Lehet otthon, csak úgy, vagy kutyaiskola kell hozzá? Alapvetően nem akartam ilyesmire tanítani, de mondta valaki, hogy azt tanítani kell, és kíváncsivá tett.


Nos, igazából már van bernim, pont ma 9 hónapos. persze, utánanéztem a fajtának, mikor vettem, elolvastam könyvet és internetes forrást is, úgy ítéltem, nekem való. Minden nap sétálunk, egészséges, de engem meglep, hogy nagy mozgásigenyűnek nevezik, mert én ezt nem nevezném soknak (legalábbis a másik kutyánk mellett, aki imád futni). Szóval minden rendben igazából, sétáltatom, meg kirándulunk is néha, és általában látszik, hogy kellően kimozogta magát, csak érdekelt, ki mit gondol, mert elég furcsa, hogy nem lehet egyértelműt találni. Amúgy én egészségügyi okokból úgy másfél óránál többet nem nagyon szeretek sétálni, mert annyit nem tudok (betegség), de szerintem a berni pásztor (leglábbis ő biztos) ilyen szempontból pont nekem való.

2012. nov. 5. 17:35
 10/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem, néha kirándulunk, de sétálni minden nap megyünk.
2012. nov. 5. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!