Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyát lehet ivartalaní...

Vemhes kutyát lehet ivartalanítani? A műtét ára több lesz? (valószínűleg a Szekszárdi Állatklinikára visszük)

Figyelt kérdés

Nemrég befogadtunk egy kóborló kutyust, akkor még nem volt jele, hogy vemhes. Az ivartalanítást is el akartuk végezni, de akkor sajnos nem volt keretünk rá.

Most viszont már muszáj lenne, úgy gondolom, hogy még 3-4 hete van az ellésig.



2012. nov. 5. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
hová valósi vagy?
2012. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem csak akkor vállalják, ha a szuka életét veszélyeztetné az ellés. Van állatorvosi etika is.

De a kölyök meghírdetésében biztosan segítenek.

2012. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
egyébként több lesz az ára így,és veszélyesebb a műtét,a vérbőség miatt.ha pest közeli vagy akkor lehet h tudok segíteni h picit olcsóbb legyen..
2012. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy tudom, hogy lehet ivartalanítani vemhesen is, de azt nem tudom megmondani, hogy nő e a kockázat (valószínűleg igen). Meg azt sem tudom, hogy nincs e időbeli hatálya a dolognak, mert azért az ember se 8 hónaposan megy abortuszra. Szerintem mindenképp konzultálj orvossal! Az ára lehet, hogy valamivel több lesz, de ez az orvostól is függ. Ha amúgy is minden sz.rért kér pénzt, akkor van rá esély, hogy többet fog kérni, de szerencsére nem minden orvos pénzhajhász.
2012. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Én most injekcióval megszakkitatnám a vemhességet, és kb. 2 hónap mulva vinném ivartalanittatni. pontosan a vérzékenység miatt.
2012. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Igazatok van, hülyén jött ki a hozzászólásom. De szerintem sokkal nagyobb a műtéti kockázat, a szülés előtt pár héttel, amit nem feltétlenül kell egy tervezett műtétnél bevállani. De ezt a dokitok nyilván el tudja dönteni.

Én aggódós gazdi vagyok, várnék vele. De nekem a kiskutya se lenne nagygond.

2012. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Neked nem, a többi kóborkának már igen.


Kérdező! Némivel magasabb a kockázat, de én már rengeteg vemhesen ivartalanított szukával találkoztam, egyiknél sem voltak sose komplikációk.

2012. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Igazából nem nagyobb a kockázat, igaz vérbőség van a méhben de a kölykök miatt a méh kontúrosabb és a műtét gyorsabban elvégezhető így kb kiegyenlítődnek a dolgok (nekem ezt a dokim mondta)

Ivartalanítást kb a szülés előtti utolsó napokig végeznek, a kiskutyák fejlődése nagyon más mint az ember gyereké egy szuka a 33. napig tud elvetélni nyom nélkül ami a vemhesség bőven félideje, a vemhesség megszakító injekciót is 45. napig tudják adni.

2012. nov. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

sajnos nem pesti vagyok, hanem szekszárdi :( köszönöm szépen a válaszokat, hamarosan felkeresem az orvost.

amúgy a kutyusnak még nem olyan nagy a hasa ( szinte fel sem tűnik ) csak az emlői nőttek meg eddig.

2012. nov. 5. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Lehet ivartalaníttatni gyakorlatilag az utolsó napig, és lesz egy kis felára a dolognak. Egyébként örülök, hogy ilyen felelős gondolkodású emberrel találkozom, sajnos unikumnak számítasz.....
2012. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!