Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtatiszta?

Szerintetek fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Sokan mondják a kutyámra hogy nem fajtatiszta border mert rövidebb a szőre az átlagnál és kisebb is. Ahonnan hoztuk ott láttam az állítólagos szüleit,legalábbis a "tenyésztő" azt mondta hogy ők azok.Az sem bánom ha nem,mert imádom,de tudni szeretném,hogy igazat mondott-e a gazdája.Egyébként 6 hónapos kislány.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2012. nov. 6. 13:00
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
a border dominánsan örökíti a fajtajellegét főleg a színét, minden border keverék borderre hasonlít.
2012. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
89%
Mivel nincs törzskönyve (felteszem, nincs), ezért nem fajtatiszta. De ha az is lenne, mindegy mert színhibás. Szeresd, foglalkozz vele sokat, de szaporítsd!
2012. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%
NE szaporítsd, bocsi kihagytam a lényeget!
2012. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan "bordert", aki tuti keverék, a gazdája is tudja, hogy mivel keveredett de ettől még teljesen bordernek néz ki. Szóval ha neked elég, hogy úgy néz ki, akkor ne filózz rajta, hogy vajon fajtatiszta-e! Ha meg fontos a származása, akkor megbízható helyről kell venni származási lappal.
2012. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim válasza:
0%
érdekes hogy állatorvosnál nem voltál. ugyanis ő megtudja mondani hogy fajtatiszta vagy sem :)
2012. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak a szőre miatt, hanem az orrából és az egész testalkatából, a feje formájából is látszik, hogy nem fajtiszta... de nagyon szép, aranyos kutyus és biztosan örökölte a border intelligenciáját is. MInt keverék, talán mg szívósabb is lesz a border jó tulajdonságaival, csak foglalkozz vele sokat.

Nekünk labrador keverékünk van, a labi minden jó tulajdonságával, hihetetlen intelligens, családbarát stb., de sokkal játékosabb, szívósabb. Remélem sokáig velünk lesz :)

2012. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim válasza:

border collie kinézete:

Koponyája széles, a fülei között lapos. Ajkai feszesek, orrtükre viszonylag nagy, zömmel fekete, viszont a kék, barna és vörös egyedeknél a szőrszínhez hasonló árnyalatú. Szemei oválisak, közepes méretűek, kicsit távol ülnek egymástól. Fülei közepes méretűek, félig felállnak, és kissé egymástól távol helyezkednek el. Vállai hosszúak, lábai párhuzamosak egymással. Törzse mérsékelten hosszú, mellkasa mély, mérsékelten izmos, lágyéka felhúzott. Fara széles, izmos. Farka mélyen tűzött, a csánkjáig ér, dús szőrrel borított.

2012. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%

1. az állatorvos mégis honnan tudná? soha nem tanult küllemtant. A legtöbb doki semmit nemért a kutyák külleméhez és a fajtákat akkor se ismerné fel ha mellé írnád egy reklámtáblával....

2. HA border lenne se lenne színhibás, a fél fehér fej nem hiba (az idei fiatal világgyőzés szukának is pont ilyen feles a feje), a standard csak annyit köt ki, hogy a fehér nem lehet uralkodó szín.

3. A border keverékek mind borderre hasonlítanak mert domináns küllemet örökít (mint pl a német juhász)

4. biztosat csak törzskönyvvel lehet mondani

2012. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor jól sejtettem. Nekem nem számít hogy az legyen,mert így imádom ahogy van,természetesen kiskutyákat nem akarok tőle. Csak nem értem hogy a gazdája miért hazudott. Ráadásul tenyésztőnek tartja magát.
2012. nov. 6. 13:24
 10/57 anonim ***** válasza:

Hm hm én nem tanultam genetikát de ha a border keverékek a borderekre a nj keverékek a nj-re hasonlítanak akkor hogy néz ki egy border nj keverék ? :O Tudom hogy off de meg kellet kérdeznem :D


Amúgy hihehetelenül cuki kutyád van. Nagyon szép és szerintem olyan 75% border :) A válaszra is válaszolva :)

2012. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!