Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyus szokott kevésbé...

Melyik kutyus szokott kevésbé beteges lenni? A Havanese, a Máltai, a Shi-Tzu vagy a Yorki?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy semmi nem "húzható rá" bármelyik fajtára is, mert egyénfüggő, de azt is tudom, hogy léteznek fajtabetegségek, vagy hajlamok - csak azért kérdezem, hogy tudjam, mire számítsak, esetleg melyiknél mit kell segíteni megelőzni! Köszönöm!

2012. nov. 7. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik eléggé beteges. Ha gazdag vagy akkor mindegy mert ki tudod fizetni az orvost.


Egyébként meg a kicsi kutyát szeretnél tacskó vagy foxi, vagy jack russel, mert egészségesebbek, és hosszú életűek.


Vagy kis termetű keverék kutyák...

2012. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem bolognese van, eddig semmi gond nem volt vele, csak oltásért mentünk állatorvoshoz.
2012. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

anyám shih-tzuja 6 év alatt kb 2x volt beteg. Anyósom shih-tzujának 1x volt hasmenése 2 év alatt, és 1x volt csak beteg az is vírus.

Örökletes betegségük nincsen. Én a shih-tzut ajánlom,imádnivaló kutyák:)

2012. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyik sem beteges, ha rendes helyről, tenyésztőtől veszed. Nem kell olcsón szaporítótól venni és nem lesz gond.
2012. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A havanesenek harder mirigy előreesése lehet (pl beagle-nek is, szóval nem egyedi), illetve ízületi gondok fordulhatnak elő. ezeket műteni kell. Másról nem tudok, és pl az ízületi betegség egy csomó más kutyát is érint. Illetve fogkövet kell leszedetni, de ez sem tipikus betegség.


Ahány bichont én ismerek, nem igazán betegesek. Inkább a gyomruk érzékeny, hajlamosak fosni, de az nem halálos, normális etetéssel semmi gond velük.


A yorkival az a gond h agyon van tenyésztve így ki tudja már, mi baja lehet, de biztos van rendes yorki tenyésztő is.

2012. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet hogy későn írok de azért elmondom.Nekem hamarosan hét éve megvan Yorkim egyszer volt csak beteg hasmenése volt. Egyre viszont minden ilyen kiskutyánál vigyázni kell nem szabad innen onnan gyanúsan olcsón ilyen extra mini teacup kutyusokat venni,mert később. a gazdi azt az árat amit az olcsó kutyán megspórolt el fog menni az a pénz a kutyus betegségei miatt.
2013. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!