Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak h ne húzzon a...

Mit csináljak h ne húzzon a kutyám sétáltatás közben? (több lent)

Figyelt kérdés

Már mindent csináltam szóltam neki, visszahúztam stb... de semmi, nem érdekli. Fojtónyakörv az bevált valakinek?

Valami jó ötletet várok, mert jövőhéten viszem chipeltetni és az egy jó nagy út lesz! Jah, és nem fog neki fájni a nyakánál (ahol a chip lesz), nem fogja a nyakörv birizgálni/nyomni? (lehet h hülye kérdés de nem baj:) )

Jah, és 2 éves, kan, keverék kutyáról van szó!


Köszi a előre is válaszokat!



#chip #út #sétálás #nyakörv #fojtónyakörv #birizgálni #visszahúztam stb...
2012. nov. 7. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
először is a falkavezérség nem igazán tisztázott amiatt húz, ha húz próbálj meg megállni és visszahúzni és parancsszóra leültetni magad mellé,folyamtosan vezesd rövid pórázon, Chip: a chipelés mikor beadják picit fáj nekik, az én kutyám például hisztis ha tűt lát és már attól sír, tehát chipelésnél is ordítás volt, abszolút nem birizgálja a nyakörv, utána nem is érzi a kutya, hogy benne van, nem fáj neki
2012. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2012. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ne engedd , hogy előtted menjen mert akkor ő irányít téged . Fogd rövidre a pórázt és úgy csináld , hogy a kutya melletted sétáljon és amikor elkezd húzni akkor felfele emeld a pórázt .
2012. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A chipelésig már nem sok időd van arra, hogy megtanuljon a kutyád pórázon menni. A fentebb leírt tanítási/szoktatási tanácsok nálunk is beváltak, mi is így szoktattuk pórázra a kutyánkat. A mi állatorvosunk olyan ügyesen adta be a chipet, hogy a kutya szinte észre sem vette, azt pedig nem tapasztaltam, hogy utána piszkálta volna vagy a fejét rázta volna, mert a nyakörv nyomja, vagy más módon zavarja.
2012. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fájni nem fog neki.


Úgy sétáljatok hogy el akarsz jutni a-ból b pontba. Ha a kutya megelőz megfordultok a pont felé. ha megint megelőz akkor b pont felé veszed az irányt megint. Ha megfordultok akkor rántsál rajta egyet. Ha ezt gyakorlod akkor csak az legyen a cél hogy a kutya ne előzzön meg. Ne az hogy mekkorát sétáltok.


Egyik kutya másik nem első részt nézd meg ahol a véreb van. Ott gyakorol a Gábor pórázfegyelmet.

2012. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. nov. 7. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


itt van link hozzá :)

2012. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az orvos nem a nyakánál ültette be a chipet, hanem egy kicsit hátrébb és felfelé (háta felé) , így sem a nyakörv sem Ő nem éri el a beültetés helyét.
2012. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál ez a megállok és hátrarántom, vagy az ellenkező irányba fordulok, egyáltalán nem vált be. Ami bevált az az, hogy feljebb raktam a nyakán a nyakörvet (én fojtót használok, de erre jó a sima is), egészen a füle tövéig, mert ott a legérzékenyebb és nem engedtem, hogy előzzön. Mikor feszült a póráz, vagy már mikor láttam, hogy előzne, akkor oldalra, vagy felfelé rántottam egy kicsit, de határozottat és kész. Ha hátrafelé húzod, akkor csak erősíted a húzást. Nekem ez vált be és persze emelett nagyon fontos, hogy rendezve legyen a falkavezéri viszony, valamint, hogy nyugodt, határozott és türelmes legyél. Illetve még az, hogy ne egy örjöngő, izgatott kutyával indulj el, hanem egy nyugodt-megadóval. És te lépsz ki elsőként a kapun, nem pedig ő.
2012. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja igen! A Korom Gáboros pórázrángatásos dologgal szerintem az a gond, hogy a legközelebbi sétánál újra és újra ezt kell csinálni, majd legközelebb ismét. Ráadásul nem minden kutyának jön be. De azért érdemes kipróbálni, nekem sem az első módszer vált be. Próbálkozni kell.
2012. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!